NewsREGION

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych na drogach, a podczas wakacji zginęło już 320 osób. Policjanci apelują o rozsądek1 min na czytanie

0

Ten rok jest kolejnym, w którym funkcjonariusze na bieżąco aktualizują mapę, gdzie oznaczane są wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Tylko podczas tych wakacji doszło już w kraju do 320 takich zdarzeń, a 5 podczas ostatniej doby. Jak informują policjanci, mapa ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym roku nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu, takich jak rodzaj zdarzenia czy liczba zabitych z podziałem na użytkowników dróg. 

Policja po raz kolejny apeluje, by na drodze zachować rozsądek i przypomina o ważnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomina, by sprawdzić przed wyjazdem stan pojazdu, przestrzegać limitów prędkości, być trzeźwym, zapinać pasy i pamiętać o właściwym przewożeniu dzieci. Funkcjonariusze zaznaczają też, że należy zwalniać przed przejściami dla pieszych przystankami komunikacji publicznej, skrzyżowaniami, a także sygnalizować swoje manewry na drodze z odpowiednim wyprzedzeniem. Zabronione jest korzystanie z telefonu podczas jazdy z wyłączeniem zestawu głośnomówiącego, a w trakcie długich podróży należy pamiętać o przerwach na odpoczynek. W tym wszystkim chodzi o to, by bezpieczenie wrócić do domu z wakacji. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News