NewsWOLSZTYN

Są jeszcze wolne miejsca na spływ kajakowy szlakiem konwaliowym. Trzeba się spieszyć, bo zostało tylko 10 kajaków1 min na czytanie

0


W niedzielę, 23 sierpnia na jeziora wyruszy XV spływ „Konwaliowym szlakiem kajakowym”. Organizatorami imprezy są gmina Przemęt, Centrum Informacji Turystycznej w Lesznie oraz Organizacja Turystyczna Leszno – Region. Dla miłośników wody i przyrody przygotowali trasę z Wielenia do rezerwatu przyrody Wyspy Konwaliowej na Jeziorze Olejnickim. Start ja zawsze z ośrodka „U Marcina”. 

Cały Szlak Konwaliowy liczy sobie 19 jezior, a jego pokonanie wymaga spędzenia w kajaku 3, a nawet czterech dni. Uczestnicy tegorocznego spływu, ze względu na niski stan przepłyną Jeziorem Wieleńskim, Osłonińskim, Górskim i Olejnickim do wyspy, gdzie podczas krótkiego postoju przewodnik opowie o wyjątkowych walorach przyrodniczych wyspy, która jest ścisłym rezerwatem przyrody.

Na chętnych czekało 40 kajaków, ale zostało już tylko 10. Trzeba się więc pospieszyć, żeby zarezerwować sobie miejsce w jednym z nich. Organizatorzy przyznają, że do udziału zgłaszają się głównie pary stanowiące pełną obsadę kajaka, ale towarzystwo w kajaku znajdzie się dla każdego. 

Zapisy przyjmuje Centrum Informacji Turystycznej w Lesznie pod adresem e-mail: infotur@leszno.pl lub telefonicznie pod numerem +48 65 529 81 91/92. Koszt za osobę to 50 zł, w które wliczone jest ubezpieczenie, kajak, przewodnik i posiłek. 

EI 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News