NewsNOWY TOMYŚL

Kolejna winda w publicznej instytucji, tym razem w starostwie. Jej montaż ma się zakończyć w listopadzie1 min na czytanie

0

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu pozyskało blisko 90 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a pieniądze zostaną przeznaczone na montaż windy. Jak mówi nam sekretarz powiatu Ewa Bąbelek, winda będzie zlokalizowana w pobliżu wejścia głównego do budynku i ruszać z poziomu ulicy, zatrzymując się na każdej kondygnacji. Dzięki temu osoby mające trudno w poruszaniu się będą mogły samodzielnie korzystać z usług publicznych. Na wyższych piętrach starostwa znajdują się bowiem takie wydziały jak wydział gospodarki nieruchomościami, wydział budownictwa i architektury czy punkt paszportowy. 

Jak szacuje starostwo, każdego miesiąca w punkcie kancelaryjnym składanych jest około 800 wniosków, co daje liczbę około 9 tys. 600 klientów rocznie. Ponadto tysiące osób składają też wnioski o wydanie paszportu we wspomnianym punkcie paszportowym. Winda, która zostanie do końca listopada zamontowana w budynku starostwa, nie jest pierwszą w publicznej instytucji na terenie powiatu nowotomyskiego. Do tej pory ułatwiono życie osobom niepełnosprawnym odwiedzającym m.in. centrum pomocy rodzinie w Nowym Tomyślu czy ośrodek szkolno – wychowawczy w Zbąszyniu. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News