WOLSZTYN

Są toalety, jest też zaplecze gospodarcze. Mieszkańcy mają wreszcie salę wiejską na miarę potrzeb1 min na czytanie

0

Leszczyńska firma zakończyła rozbudowę sali wiejskiej w Sokołowicach. Sala dostała nowe zaplecze socjalne, pomieszczenie gospodarcze i toalety, bez których funkcjonalność budynku stała pod dużym znakiem zapytania. Budynek jest przedwojenny. Kilkanaście lat temu przeszedł kapitalny remont z wymianą stropu, dachu i okien.

– Kiedyś to była ruina – wspominał niedawno sołtys Kazimierz Cichoszewski. – Jeszcze za poprzedniego sołtysa odbudowywaliśmy ją z myślą o tym, że służyć będzie głównie jako miejsce zebrań wiejskich czy święcenia pokarmów w Wigilię. Dopiero później okazało się, że to ładnie położna na górce, fajna sala, w której z powodzeniem można organizować wiejskie zabawy na 60, 70 osób – mówił.

Od pojawienia się funduszy sołeckich, gros pieniędzy Sokołowice przeznaczały więc na potrzeby sali. Udało się wyposażyć kuchnię, kupić nowe krzesła, docieplić sufity, położyć płytki na podłodze, zbudować prowizoryczne, drewniane toalety na zewnątrz, a w ubiegłym roku –zrobić szambo. To jednak wciąż nie było rozwiązanie na miarę czasów i potrzeb. 

Zakończona właśnie rozbudowa kosztowała blisko 170 tys. zł, ale – może poza odświeżaniem wnętrz i drobnymi naprawami, na lata rozwiązuje problemy mieszkańców z organizacją imprez. Teraz pozostaje skupić się na drodze dojazdowej do wsi. Sołtys upomina się o nią od lat, jak na razie bezskutecznie. Jak zapewniał jeszcze niedawno wójt Janusz Frąckowiak, realne szanse na jej budowę pojawią się, gdy uda się na to pozyskać dofinansowanie z zewnątrz. 

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN