NewsWOLSZTYN

Ksiądz dziękuje parafianom za ofiarność: To dzięki wam możemy zrobić ten remont1 min na czytanie

0

Ruszył remont świątyni w Siedlcu. Prace mają potrwać około półtora miesiąca, trzeba będzie poczekać jeszcze na montaż okien. Jak wyjaśnia ksiądz proboszcz Dariusz Walkowiak, budowlańcy zdjęli już stare dachówki. Teraz wymienione zostaną łaty i zakonserwowane krokwie. Potem w planach jest położenie nowych dachówek, rynien i instalacji odgromowej. – Wybraliśmy firmę pana Szymona Rzepki z Bucza (gm. Przemęt). Wpłynęło kilka innych ofert, a decyzję konsultowałem z radą ekonomiczną. Wykonawca ma już doświadczenie w pracach w budynkach sakralnych – mówi ksiądz Walkowiak. Zaznacza, że codziennie widać postępy w pracach. Wszystko ma potrwać około półtora miesiąca.

W planach jest jeszcze wymiana siedmiu okien w dachu, na które trzeba będzie poczekać do października. Wykonawca dba też o bezpieczeństwo. – Wszystko jest odgrodzone taśmą. Parafianie są poinformowani, żeby nie parkować przy kaplicy i salce katechetycznej. Pomniki są zabezpieczane, żeby nie zniszczył ich gruz lub inne materiały budowlane – zaznacza ksiądz proboszcz.

O kosztach remontu na razie nie chce mówić. Wyjaśnia, że podczas prac zawsze mogą się pojawić dodatkowe rzeczy do zrobienia i może się okazać, że jest drożej. – Dziękuję parafianom za ofiarność, to wszystko udaje się przeprowadzić dzięki ich wkładowi – dodaje gospodarz parafii w Siedlcu. 

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News