NewsWOLSZTYN

Szlachetna Paczka daje nadzieję na lepsze jutro. I szuka chętnych, którzy też chcą pomagać1 min na czytanie

0

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze daleko, a właśnie w okolicy Gwiazdki odbywa się finał akcji, wolontariusze już mogą się zgłaszać. Nabór trwa do końca września, jednak im szybciej ktoś się zgłosi, tym szybciej przejdzie szkolenie. W tym roku online ze względu na pandemię. Ponato szybciej odbędą się odwiedziny u rodzin niż w ubiegłych latach. 

Jaki powinien być wolontariusz? – Powinien być pełnoletni i otwarty na nowe doświadczenia. Szlachetna Paczka to nie jest zwykły wolontariat. To wolontariat, w którym wychodzimy poza sferę swojego komfortu. Dajemy ludziom nadzieję na lepsze jutro, pokazujemy, że jest ktoś, kto o nich pamięta i ich los nie jest obojętny – mówi Grażyna Kliks, liderka akcji w Wolsztynie. Zaznacza, że Szlachetna Paczka uczy mądrze pomagać, czyli tak, aby dać ludziom bodziec do zmiany. – Ważne jest, aby kandydat na wolontariusza patrzył obiektywnie, a nie z góry i oceniał. Tego uczę również poprzez kontakt ze mną – mówi Grażyna. 

Ważne, że w tym roku Stowarzyszenie Wiosna, które jest głównym organizatorem Szlachetnej Paczki mocno będzie dbało o bezpieczeństwo wolontariuszy w trakcie odwiedzin u rodzin. Będą zapewnione wszystkie środki bezpieczeństwa. 

Na filmikach i zdjęciach promocyjnych występuje trzech wolontariuszy w maskach. – Lubimy serial „Dom z papieru”, wiemy że dużo młodzieży go zna i lubi i jest to dla nas symbol zamaskowanych bohaterów – mówi pani Grażyna i zachęca do udziału w akcji.

Zgłaszać można się TUTAJ. Dodatkowe pytania do wolsztyńskiej liderki można kierować na mejla grazyna.hamrol@poczta.onet.pl

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News