NewsREGION

A gdzie maseczka? Klienci: Nie noszę, bo mam astmę…1 min na czytanie

0

Interweniujecie, że wielu klientów naszych sklepów nie stosuje się do zaleceń. Nie zasłania ust i nosa. Wymieniacie też najczęściej padające wymówki. – Choroba, problemy z oddychaniem, astma… – zwraca uwagę nasz Czytelnik. Choć jak przekonuje – nie każdy przecież jest tak obłożnie chory.

Zdarza się, że w takich sytuacjach interweniuje policja. – Kiedy widzimy, że ktoś nie zakłada maseczki, to przypomnijmy mu o tym. Policjanci również zwracają na to uwagę i pouczają klientów. Pamiętajmy, że także sprzedawcy mają obowiązek pracy w maseczkach lub przyłbicach – mówią funkcjonariusze, a Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji przypomina, że nakaz noszenia maseczek obowiązuje od dłuższego czasu. 

Jeżeli ktoś nagminnie omija przepisy musi liczyć się z mandatem karnym do wysokości 500 zł. Było kilka takich przypadków. Sprawa może zostać skierowana do sądu a tam grzywna jest dużo wyższa – do 5 tys. zł. W skrajnych przypadkach sanepid ukarać może osobę nie stosującą się do przepisów nawet kwotą do 30 tys. zł. Przy tej okazji warto również przypomnieć o zachowaniu dystansu społecznego.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News