NewsWOLSZTYN

Wolsztynianka – Marta Śliwa laureatką 53 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie!2 min na czytanie

0

W Szklarskiej porębie zakończyła się dziś 53 giełda piosenki studenckiej – najstarszy, trwający nieprzerwanie od 1968 roku festiwal piosenki turystycznej i jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali piosenki turystycznej i poetyckiej w kraju. Giełda odbywała się nawet w stanie wojennym, więc nie mogła się nie odbyć w czasie epidemii. Ze względów bezpieczeństwa – co roku w imprezie na Bazie Pod Ponurą Małpą uczestniczy kilka tysięcy osób, organizatorzy wybrali formułę on -line. Mimo to przebiegała ona według tradycyjnego programu, z konkursem, koncertami nocnymi i koncertem laureatów.

Do tegorocznego konkursu jury zakwalifikowało 30 wykonawców, wśród których znalazła się wolsztynianka. Każdy z nich zaprezentował dwa utwory. Marta Śliwa zagrała dwie piosenki ze swojego autorskiego repertuaru: „Płomień świecy” i „Jezioro tęskni”. Oba utwory mogliśmy usłyszeć także podczas recitalu artystki z okazji tegorocznego Święta Jezior Wolsztyńskich. Marta Śliwa była drugą wolsztyńską artystką, której twórczość została doceniona przez jurorów giełdowych konkursów. W 2003 roku wyróżnienie w konkursie zdobyła grupa Cisza Jak Ta.

Marta Śliwa podbiła uszy i serca jury w doborowym składzie: Aleksandra Bacińska – bydgoska poeta i autora wielu znakomitych tekstów piosenek, Krzysztof „Lumbago” Górski – muzyk, podróżnik, fotografik, Przemysław „Śledź” Śledziucha – gitarzysta i kompozytor, prof. Paweł Kafarski i Ryszard Żarowski – gitarzysta i wokalista najbardziej znany z twórczości Starego Dobrego Małżeństwa, a obecnie U Studni, które przyznało jej pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy Wykonawca, a za piosenkę: „Płomeń świecy” drugie miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka. Marta Śliwa została również laureatką jednego z największych giełdowych wyróżnień – Nagrody im. Wojtka Bellona. Serdecznie gratulujemy!

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News