NewsWOLSZTYN

Dziś pierwszy koncert w ramach 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej1 min na czytanie

0

Dziś w Wolsztynie w kościele farnym o godz. 16.30 koncert inauguracyjny 25. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią Bartosz Bryła (skrzypce), Sławomir Kamiński (organy), zespół „Poznańscy Soliści” w składzie: Marcin Suszycki i Ewa Suszycka (skrzypce), Michał Bryła (altówka), Józef Czarnecki (wiolonczela), Szymon Guzowski (kontrabas), Maria Banaszkiewicz – Bryła (klawesyn). 

Koncert inauguracyjny wypełni arcydzieło Antonio Vivaldiego – cykl czterech koncertów smyczkowych „Cztery Pory Roku” w wykonaniu solisty – Bartosza Bryły wraz z zespołem kameralistów. Posłuchamy również najsłynniejszego utworu organowego Johanna Sebastiana Bacha – Toccaty i Fugi d- moll w interpretacji Sławomira Kamińskiego.

Jak mówi dyrektor artystyczny festiwalu, prof. Sławomir Kamiński, program tegorocznej jubileuszowej edycji jest starannie przemyślane i wszystkim miłośnikom muzyki dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. – Mimo, że z powodu ograniczeń związanych z epidemią nie wystąpią w tym roku artyści zagraniczni, oferta koncertowa festiwalu jest naprawdę imponująca – podkreśla Sławomir Kamiński. 

Festiwal organizowany jest przez parafię NMP Niepokalanie Poczętej, a odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Wolsztyna Wojciecha Lisa. Jak dodaje prof. Kamiński, festiwal powstawał, rozwijał się i zmieniał na przestrzeni lat w twórczej atmosferze współdziałania parafii z władzami samorządowymi, Wolsztyńskim Domem Kultury oraz licznym darczyńcami wspierającym ten ważny dla miasta i regionu projekt.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny i są one również transmitowane w internecie (kliknij TUTAJ). 

ŁR

FOTO: materiały organizatora

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News