NewsWOLSZTYN

Długie kolejki do wydziału komunikacji. Mieszkańcy: Zróbcie coś z tym!1 min na czytanie

0

W starostwie w Wolsztynie na rejestrację samochodu trzeba czekać prawie dwa miesiące, w Grodzisku Wielkopolskim około miesiąca a w Nowym Tomyślu sprawę można załatwić w ciągu jednego dnia. Skąd takie rozbieżności?

– Kupiłam używany samochód i chciałam go zarejestrować – opowiada nam pani Anna, która przyszła tutaj, aby zarejestrować nowe auto. Niestety została odesłana z kwitkiem. – Próbowałam się z nimi też skontaktować telefonicznie, ale nawet kierownik tego wydziału nie odbierał. Okazało się, że jest na urlopie – dodaje. Niestety wizyta w urzędzie, aby załatwić tę sprawę, czeka ją dopiero we… wrześniu.

Od okienka odeszła też nie zadowolona żona pana Alojzego, który od czerwca próbuje przerejestrować swój samochód. Na pierwszą wizytę, czekał do 10 lipca. Załatwił wszystkie formalności i dostał miękki dowód. – Teraz trzeba odebrać ten twardy. Najbliższy wolny termin to 28 sierpnia – usłyszeliśmy.

O sprawę zapytaliśmy starostę Jacka Skrobisza. – Ze względu na bezpieczeństwo pracowników i petentów w dobie epidemii ilość osób, która może przebywać w biurach została ograniczona. W tej chwili nic nie możemy zrobić z tymi kolejkami – przyznaję Skrobisz.

Wyjaśnia, że urzędnicy w wydziale komunikacji robią co mogą. – Praca jest zorganizowana tak, że w godzinach popołudniowych mają czas dla większych klientów. Dla przykładu dla firm. Z kolei w sprawie odebrania dokumentów pamiętajmy, że zawsze można zadzwonić i umówić się szybciej, bo nie zajmuję to już tak dużo czasu jak rejestracja pojazdu – zwraca uwagę. Ale co to daje? Ludzie się denerwują, bo nie chcą czekać tak długo.
JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News