NewsNOWY TOMYŚL

Wojewoda przyjechał obejrzeć i porozmawiać. Wyjechał z prezentem, który powiesi na ścianie urzędu1 min na czytanie

0

Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przyjechał z wizytą do Zbąszynia. Spotkał się z samorządowcami w Ratuszu, był na budowie drogi remontowanej z programu dróg lokalnych oraz odwiedził ośrodek szkolenia sokistów.

Wizyta rozpoczęła się w Urzędzie Miejskim, gdzie zostały przedstawione informacje o stanie gminy, inwestycjach i planach rozwojowych. Samorządowcy pokazali dokumentację związaną z projektem budowy Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu. Wojewoda odwiedził też Ośrodek Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych, gdzie komendantem jest przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Piskorski. – Pan wojewoda chciał zobaczyć nasz ośrodek i dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponujemy. Podlegamy pod ministerstwo, więc nie musi tego wiedzieć, ale był ciekawy. Wizyta była krótka – mówi Piskorski. Pochwalili się m.in. profesjonalną strzelnicą. 

Mikołajczak zobaczył też przebudowę drogi powiatowej Zbąszyń – Wolsztyn i Zbąszyń – Chobienice, która jest realizowana w ramach programu budowy dróg lokalnych. Spotkał się tam ze starostą nowotomyskim Andrzejem Wilkońskim, bo to powiat jest inwestorem. Z kolei od burmistrza Zbąszynia otrzymał prezent w postaci herbu, który teraz może powiesić na ścianie urzędu. 

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News