NOWY TOMYŚL

Strzały pod Nowym Tomyślem! Policjanci użyli broni, aby zatrzymać sprawcę rozboju1 min na czytanie

0

Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali sprawcę rozboju, który w nocy napadł na stację benzynową w Sędzinku. 

– W nocy z 26 na 27 marca br. przed godziną 2 na stację benzynową w Sędzinku wszedł mężczyzna i grożąc pracownikowi nożem, zażądał wydania pieniędzy. Pracownik uciekł na zaplecze, natomiast napastnik zabrał gotówkę z kasy, wsiadł do swojego samochodu i odjechał. Dyżurny z Komendy Powiatowej w Szamotułach powiadomił o tym napadzie wszystkie graniczne powiaty, informując jakim pojazdem ucieka napastnik – informuje podkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

Podkomisarz tłumaczy, że policjanci zauważyli pojazd przy węźle autostradowym w Nowym Tomyślu i rozpoczęli pościg. Najpierw ulicami miasta, później poza nim, gdzie musieli użyć broni, strzelając w opony, aby zatrzymać pojazd uciekiniera. Doszło do tego w Glinnie, gdzie kierowcę obezwładniono. Okazało się też, że jest ranny i trafił do szpitala. 

– Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Świebodzina. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policja i prokuratura – mówi Święcichowski dodając, że za rozbój grozi mężczyźnie nawet 12 lat więzienia. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL