NewsWOLSZTYN

Znów pojawili się naciągacze udający niesłyszących, handlujący przy drodze pod przykrywką zbiórki funduszy2 min na czytanie

0

Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego i pojawieniem się na drogach większej liczby pojazdów oraz trwającym remontem drogi wojewódzkiej 305 od granicy powiatu wolsztyńskiego w kierunku Wijewa i tworzącymi się na wahadle korkami, do gry wrócili oszuści udający osoby niesłyszące i usiłujące sprzedawać kierowcom różne drobiazgi pod płaszczykiem zbiórki funduszy.

W ubiegłym roku wokół samochodów zatrzymujących się w korkach w Wieleniu i Kaszczorze kręciła się młoda kobieta sprzedająca dewocjonalia – m.in. medaliki z wizerunkiem patrona kierowców, św. Krzysztofa. W tym roku, na jedynym wahadle na granicy gminy Przemęt krąży młody mężczyzna, który bez słowa podaje przez uchylone okna samochodów małe pudełeczko i kartkę z prośbą o wsparcie finansowe.

Wygląd mężczyzny wskazuje, że może być cudzoziemcem. Plusem jest to, że kręcąc się po jezdni ma kamizelkę odblaskową. Jest uprzejmy, nie narzuca się i uśmiecha się do kierowców, ale nie odpowiada na zadawane pytania. Reaguje za to na klakson.

Policjanci w całym kraju od lat apelują o czujność i ostrzegają przed naciągaczami. Radzą, by sprawdzać i weryfikować każdą organizację, na którą chcemy wpłacić datek. Powinniśmy więc zapytać jaką organizację bądź fundację reprezentują zbierający.

Legalność działania wskazanej organizacji można sprawdzić w internecie, a jeśli istniej, jest zarejestrowana i ma numer telefonu, to do nie niej zadzwonić. Na drodze to jednak trudne i z tego korzystają oszuści. Jeszcze nigdy jednak, żadna organizacja, na którą powoływały się osoby zbierające pieniądze w taki sposób, jak odbywa się to na terenie gminy Przemęt, nie potwierdziła związku z osobami działającymi przy naszych drogach.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News