GRODZISKNews

Mieszkańcy Grąblewa mają dwa marzenia. Jedno niebawem się spełni, na drugie może nie wystarczyć pieniędzy1 min na czytanie

0

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grąblewie została najwyżej ocenionym projektem w konkursie „Grodziskie Inicjatywy Lokalne 2020”. Mieszkańcy sołectwa chcieli tego od dawna. Chodzi o wymianę parkietu.

Projekt autorstwa Kamili Perz zyskał poparcie w ratuszu. – Parkiet w sali jest w bardzo złym stanie. Konieczna jest wymiana – komentuje sołtys Grąblewa, Małgorzata Wilczek. Dzięki tej małej inwestycji z pewnością sala będzie piękniejsza i być może ściągnie tutaj więcej imprez, takich jak choćby komunie czy wesela.

W Grąblewie marzą jeszcze o ogrodzie sensorycznym. Takiego, w którym miejsce do zabawy znajdą osoby niepełnosprawne próżno szukać w okolicy. Wprawdzie powstaje właśnie w Rakoniewicach, ale z Grąblewa to jednak daleko. – Mamy wiele osób niepełnosprawnych, które miejsca do spędzania czasu nie mają. Właśnie dlatego chcemy, aby w Grąblewie powstał taki ogród – mówi Magdalena Wilczek. Ten projekt ma jednak mniejsze szanse realizacji niż inne.

Ostateczne wyniki konkursu „Grodziskie Inicjatywy Lokalne” poznamy do końca tego tygodnia.

MP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK