NewsWOLSZTYN

Wieża widokowa w Siekowie będzie zamknięta. Rozpoczyna się remont1 min na czytanie

0

Od poniedziałku (13.07.) przez tydzień punkt widokowy nie będzie dostępny dla turystów. W czerwcu została podpisana umowa na remont obiektu.

Zakres prac obejmuje m.in. wymianę uszkodzonych desek na schodach, a na całą konstrukcję drewnianą wieży nałożone zostaną antykorozyjne powłoki malarskie. Dokręcone zostaną wszystkie połączenia konstrukcji schodów oraz wymienione skorodowane belki. Renowacje przejdą też altanki przy wieży. Naprawione zostanie uszkodzone wejścia do winnicy oraz ogrodzenia wieży. Pracę remontowe wykona firma z Moch.

– Utrudnienia dla zwiedzających ograniczyliśmy do minimum. Prace remontowo-konserwatorskie są konieczne, a sezon letni to najlepszy czas na ich wykonanie. Dołożymy wszelkich starań aby niedogodności związane z remontem trwały jak najkrócej. Mamy nadzieję, że wieża po remoncie będzie nie tylko bezpieczniejsza, ale przede wszystkim zyska nowy blask, który podkreśli jej walory turystyczne. – mówi dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, Agnieszka Kędziora. Wieża zostanie ponownie otwarta w poniedziałek (20.07.).

Na terenie gminy Przemęt były dwie wieże widokowe, które powstały pod okiem Janusza Frąckowiaka. Kilka lat temu urzędnika zajmującego się turystyką w gminie Przemęt i nadzorującego pracę związane z budową wieży. Obecnie wójta samorządu. Druga stała na wzniesieniu w Olejnicy i została rozebrana decyzją jeszcze poprzedniego zarządu gminy, po dziesięciu latach od jej powstania.

Fanom widoków z tego typu punktów polecamy jeszcze wieże w Świętnie (gm. Wolsztyn).

JP

foto: GCKiB w Przemęcie

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News