NewsWOLSZTYN

Szpital w Wolsztynie wykonuje komercyjne testy na obecność koronawirusa. Ile kosztują i jak się do nich przygotować?1 min na czytanie

0

Od początku lipca w punkcie pobrań wymazów pobierane są próbki do badań od pacjentów do przyjęć planowych oraz od osób prywatnych. Badanie komercyjne kosztuje kosztuje 420 zł.

W diagnostyce w kierunku diagnozowania koronawirusa są trzy rodzaje testów. Według Światowej Organizacji Zdrowia tylko test genetyczny służy do rozpoznania zakażenia i badań kontrolnych. Test antygenowy i serologicznych (przeciwciał) mogą być przydatne tylko w badaniach naukowych.

Jak przygotować się do badania? Do punktu pobrań należy przyjść w maseczce ochronnej. Wymaz powinien być pobrany rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie około trzech godzin od ostatniego posiłku. Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia. Wymaz powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej dwu godzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli). Przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa. Przed pobraniem należy wyjąć ruchome protezy zębowe.

Punkt pobrań znajduję się w budynku E szpitala, w pomieszczeniach nad poradnią ginekologiczną. Czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 9. Przed wizytą na miejscu trzeba się zarejestrować pod numerem tel. 683477353.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News