Wakacje nad wodą

Spływ kajakowy „Papieskim śladem” się odbędzie, ale na krótszej trasie, niż przed rokiem2 min na czytanie

0

W tym roku Spływ Kajakowy Rzeką Obrą Szlakiem Karola Wojtyły, organizowany przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji nie odbył się ze względu na epidemię koronawirusa. Lukę postanowił zapełnić Lubuski Klub Turystyczny „Agroś” z Kargowej, który w niedzielę 26 lipca organizuje na spływ kajakowy „Papieskim śladem” z okazji 60. rocznicy spływu ks. Karola Wojtyły Lubuskim Szlakiem Wodnym. 

Trasa będzie nieco krótsza niż w przypadku dwudniowego spływu, organizowanego przez ZCSTiR i powiedzie Północnym Kanałem Obry z Kopanicy do Nowej Wsi Zbąskiej. To około 15 kilometrów. Zapisy przyjmowane są do 24 lipca. – Przewidujemy spływ dla 52 uczestników – mówi Jerzy Jaszczak, skarbnik Lubuskiego Klubu Turystycznego “Agroś” podkreślają, że jeszcze można się zapisywać. 

Program spływu, którego trasa wiedzie przez gminy Siedlec i Zbąszyń, przedstawia się następująco:

godz. 9.00 _zbiórka i weryfikacja uczestników w bazie kajakowej przy ul. Dolnej 31 w Kargowej

godz. 9.45-10.00 – przejazd uczestników do Kopanicy

godz. 10.30 – odprawa i rozpoczęcie spływu

godz. 12.00 – przerwa na wyspie Wojciechowskiej

godz. 13.30 – przerwa na posiłek w Grójcu Wielkim ( w trakcie konkurs z wiedzy o spływach Karola Wojtyły)

godz. 15.00 – dalszy ciąg spływu do Nowej Wsi Zbąskiej

godz. 16.00 – zakończenie spływu, zdanie sprzętu, załadunek kajaków i powrót autokarem do Kargowej

Zgłoszenia przyjmowane są pod tel. 607 649 245 lub mailem: agros.kargowa@gmail.com. Wpisowe wynosi 60 zł od osoby (członkowie klubu „Agroś” 50 zł / osoba). W ramach wpisowego organizator zapewnia miejsce w kajaku, transport kajaków, obsługę instruktora i ratownika wodnego, przewóz uczestników z Nowej Wsi Zbąskiej do Kargowej, posiłek na trasie, nagrody w konkursie i ubezpieczenie. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lipca lub wyczerpania miejsc. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w spływie tylko pod opieką osób dorosłych na ich wyłączną odpowiedzialność. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne