FOTONewsNOWY TOMYŚLWIDEO

Elżbieta Witek w Nowym Tomyślu: Najzdolniejsi ludzie pochodzą z małych miejscowości7 min na czytanie

0

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyjechała dziś do Nowego Tomyśla, aby namawiać mieszkańców do tego, by głosowali na Andrzeja Dudę, który ubiega się o reelekcję. W spotkaniu z Witek, zorganizowanym na terenie domu kultury, uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym m.in. Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta Marcin Brambor czy Przewodniczący Rady Miejskiej, Marek Ratajczak. Byli także posłowie – Marcin Porzucek i Marta Kubiak oraz przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Tomyślu, Grodzisku i Wolsztynie. 

Elżbieta Witek podkreślała, że priorytetem dla urzędującego prezydenta jest dobro polskich rodzin. Przypominała, jakie programy do tej pory uruchomiono i zaznaczała, że to dzięki 500+ i 300+ wielu Polakom żyje się lepiej. Mówiła również o podwyżkach emerytur, które wprowadzono za prezydentury Andrzeja Dudy i podkreślała, iż ważne dla prezydenta i rządu PiS jest to, aby Polska była krajem samodzielnym. – My nie patrzymy na to, co mówią inni. Chcemy być dumnym narodem, a nie pytać Rosję o sprawy dla nas ważne – mówiła Witek. (DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO)

Elżbieta Witek w Nowym Tomyślu

Wizyta Marszałek Sejmu w Nowym Tomyśla związana z wyborami prezydenckimi

Opublikowany przez MyRegion.pl Czwartek, 2 lipca 2020

Marszałek odnosiła się także do obecnej sytuacji związanej z pandemią i zwracała uwagę na tarcze, które wprowadził rząd. – Poprzedni rządzący nigdy nie wypłaciłby 100 mld zł ludziom i firmom, które tego potrzebują. My to zrobiliśmy i wierzymy, że wyjdziemy z kryzysu najszybciej ze wszystkich państw w Europie – mówiła Elżbieta Witek, dziękując również wyborcom za to, że to oni proponowali, co należy zmienić i jak Polakom pomóc. – To wy nam powiedzieliście, jak Polskę zmieniać. Opozycja tylko przeszkadzała nam w rządzeniu, a trzeba zadać sobie proste pytanie: czy po tych pięciu latach prezydentury Andrzeja Dudy nie żyje się Polkom i Polakom lepiej? – pytała marszałek, co spotkało się z odzewem zgromadzonych w postaci braw i skandowania nazwiska prezydenta. 

– Mamy trudne warunki do rządzenia, ale obiecajcie nam, że będziecie zachęcać wszystkich do tego, aby głosowali na Andrzeja Dudę. W przeciwieństwie do Rafała Trzaskowskiego nasz prezydent mówi o tym, czego dokonał i jest w tym konsekwentny, bo nie zmienia zdania – zaznaczała marszałek. Wyraziła też żal z powodu licznych obelg wobec wyborców PiS, z którymi spotyka się z internecie. – Czy jesteśmy ludźmi gorszej kategorii? Jak się to wszystko czyta, to bardzo boli. Pamiętajcie, nie wolno nikogo poniżać. Nie dajmy sobie odebrać godności! – zaapelowała wyjaśniając też powody, dla których pojawiła się w Nowym Tomyślu. – To właśnie w małych miejscowościach fundamentem jest rodzina i to z takich miejscowości pochodzą najzdolniejsi ludzie – zaznaczyła Witek, co spotkało się z aplauzem kilkudziesięciu osób, które przyszły na spotkanie.

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO