NewsWOLSZTYN

Wolsztyński Dom Kultury zaprasza na Święto Jezior. Będzie krócej, ale z przytupem2 min na czytanie

0

W tym roku, z powodu epidemii, Dni Jezior Wolsztyńskich w okrojonej jednodniowej formule pod nazwą Święto Jezior. Impreza dobędzie się w sobotę (18. 07.), ale nie na plaży miejskiej – jak w latach ubiegłych, a na promenadzie. Tegoroczna scena stanie na parkingu Wolsztyńskiego Domu Kultury.

Program, choć krótki, może się spodobać. Już na godz. 18. organizatorzy zapraszają na koncert SIQ – nowego projektu Macieja „Ślimaka” Starosty – perkusisty grupy Acid Drinkers, a po nim na prezentacje wokalistek z Wolsztyńskiego Domu Kultury.

Dla amatorów kina, w Fala Park wyświetlony zostanie film „Historia małżeńska”, amerykański dramat z 2019 roku w reżyserii Noaha Baumbacha ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem. Film został bardzo dobrze oceniony przez krytyków, a widzowie okrzyknęli go najpiękniejszą historią miłosną roku. Start już o godz. 19.

Na godz. 20.30 WDK zaprasza na koncert Mary Śliwy – autorki i artystki z kręgu piosenki żeglarskiej, laureatki m.in. festiwali Szanta Claus w Poznaniu, Shanties w Krakowie, Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach czy Portu Pieśni Pracy w Tychach. Gościem bardessy będzie znana i lubiana grupa Jan i Klan. Ich licznych nagród na wszelkich festiwalach szantowych wymieniać raczej nie trzeba, choć przecież Wrocław, skąd pochodzą, dostępu do morza jeszcze nie ma.

A o godz. 22 coś, bez czego żadne święto jezior odbyć się już chyba nie może… Parada łodzi! Tym razem odbędzie się wzdłuż całej promenady, by umożliwić widzom podziwianie widowiska z zachowaniem dystansu społecznego. Organizatorzy przypominają, że podczas imprezy obowiązywać będą wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego, a uczestnicy powinni mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Warto też we własnym zakresie zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji.

Organizatorzy przypominają także, że ze względu na stan epidemii liczba uczestników imprezy będzie ograniczona. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Wolsztyńskim Domu Kultury.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News