Wakacje nad wodą

To on uratował tonących chłopców. Rafał Wojtkowiak mówi nam, że gdyby nie jego syn, mogło skończyć się tragicznie1 min na czytanie

0

– Poszedłem z synkiem na spacer do parku miejskiego w Wolsztynie. Chciałem odwiedzić inne miejsce, ale to synek zadecydował, że chce pójść na plażę – mówi nam mł. asp. Rafał Wojtkowiak, policjant z siedemnastoletnim stażem z wolsztyńskiej komendy. Opowiada, że byli na brzegu, kiedy zobaczył grupkę 13-latków, którzy skakali do wody i w pewnym momencie zaczęli się topić.

Policjant nie wahał się ani chwili. Oddał trzyletniego synka pod opiekę jedynej dorosłej osoby na plaży. Zdążył tylko odłożyć telefon na most i w ubraniu wskoczył do wody. Najpierw wyciągnął jednego chłopca, a potem drugiego. – Na szczęście skończyło się na strachu i nic im się nie stało – mówi Wojtkowiak, który podkreśla, że znalazł się po prostu w odpowiednim miejscu i czasie, żeby zareagować i zapobiec ewentualnej tragedii. Dzielnicowy jest policjantem od siedemnastu lat, ale przyznaje, że taka sytuacja zdarzyła mu się po raz pierwszy.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne