Wakacje nad wodą

Policjant z Wolsztyna zapobiegł tragedii. Uratował dwóch chłopców tonących w jeziorze1 min na czytanie

0
????????????????????????????????????

Mundurowy interweniował, gdy zauważył groźną sytuację na plaży w Wolsztynie. W wodzie było dwóch nastolatków, którzy w ten sposób świętowali zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji.

Dzielnicowy, mł. asp. Rafał Wojtkowiak, był właśnie na spacerze ze swoim kilkuletnim synkiem w parku miejskim nad Jeziorem Wolsztyńskim. Zauważył grupkę kąpiących się nastolatków. – Na pomoście leżały białe koszule, co sugerowało, że to uczniowie, którzy cieszą się z rozpoczętych wakacji – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy wolsztyńskiej policji. W pewnym momencie dwóch chłopców znalazło się w miejscu, gdzie jezioro było już głębokie. Początkowo wyglądało to jak zabawa. – Gdy jednak jeden z nich, chcąc utrzymać się na powierzchni i zaczerpnąć powietrza zaczął ściągać pod wodę drugiego, jasne stało się, że chłopcy zaczęli tonąć i nie mogą sobie sami poradzić z wydostaniem się na brzeg – relacjonuje Adamczyk.

Policjant podbiegł do jedynej poza nim na plaży dorosłej osoby i poprosił o opiekę nad swym dzieckiem, a sam ruszył na ratunek nastolatkom. Pomoc dotarła niemal w ostatniej chwili. Policjant skoczył do wody, przetransportował obu wyraźnie przestraszonych sytuacją chłopców na brzeg i dopilnował, by nie wchodzili już do jeziora. Upewnił się też, że nie doznali żadnych obrażeń.

Policjanci co roku przypominają, jak bezpieczne wypoczywać nad wodą.- Chwila młodzieńczej brawury i źle pojmowanej zabawy u progu wakacji mogła przerodzić się w tragedię nastolatków i ich rodzin. Szczęśliwie dla wszystkich, wolsztyński dzielnicowy znalazł się we właściwym miejscu i czasie – mówi Adamczyk.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne