NewsWOLSZTYN

Trwa proces 19-latka oskarżonego o molestowanie dziewczynek z domu dziecka. To nie pierwszy taki przypadek w tej placówce2 min na czytanie

0

W Sądzie Rejonowym w Wolsztynie trwa proces 19-latka, który według prokuratury miał dopuścić się molestowania trzech dziewczynek z Domu Dziecka „Droga”. Jak informuje nas Urszula Świąder, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie, śledztwo wszczęto z zawiadomienia dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anny Białek. – Na początku mieliśmy wiedzę o jednej pokrzywdzonej nieletniej, a w toku postępowania zaczęły się zgłaszać kolejne. Ostatecznie mamy wiedzę o trzech poszkodowanych dziewczynkach – wyjaśnia Urszula Świąder. 

Prokurator tłumaczy, że 19-letniemu mieszkańcowi Wolsztyna postawiono zarzuty z art. 200 Kodeksu karnego, który mówi, że „kto obcuje z małoletnim poniżej 15 roku życia lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12”. – Śledztwo zakończyło się 20 marca tego roku, a do sądu został już skierowany akt oskarżenia – mówi nam Urszula Świąder. Teraz rozpoczął się proces, a pierwsza rozprawa odbyła się w środę. Oskarżony stawił się w sądzie, ale ze względu na dobro osób pokrzywdzonych, sędzia wyłączył jawność rozprawy. 

W wolsztyńskim domu dziecka dochodziło już do przypadków molestowania. Wyrok za takie czyny usłyszał wieloletni dyrektor placówki Wojciech K. Jak ustalili śledczy, w 2014 roku na terenie ośrodka wypoczynkowego w Sławie, wykorzystując bezradność i upojenie alkoholowe małoletniego wychowanka, doprowadził go do poddania się innej czynności seksualnej, dotykając go rękoma po udach i pośladkach. Wcześniej rozpijał dwóch małoletnich podopiecznych, a później nakłaniał ich do składania fałszywych zeznań. Dyrektor został skazany na karę więzienia. Jak ustaliliśmy, skrzywdzony przez niego chłopiec, to brat dziewczynki, którą miał teraz skrzywdzić 19-letni mieszkaniec Wolsztyna oskarżany o to przez prokuraturę. 

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Białek nie chce komentować sprawy. Podobnie wolsztyński starosta Jacek Skrobisz, który brak komentarza tłumaczy dobrem dzieci. Oskarżonemu 19-latkowi grozi nawet 12 lat więzienia. 

ŁR

Zdjęcie ilustracyjne.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News