GRODZISKNews

Grodziska Inicjatywa Lokalna nabiera rozpędu. Są już pierwsze pomysły od mieszkańców2 min na czytanie

0
DCIM\100MEDIA\DJI_0542.JPG

Grodziska Inicjatywa Lokalna jest narzędziem wspierającym mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski we współpracy z samorządem przy realizacji zadań publicznych, które będą miały wpływ na poprawę warunków życia lokalnej społeczności. – To sposób na realizację nawet najmniejszych działań wokół siebie, własnego podwórka czy najbliższej okolicy, połączenie środków z gminy i pracy inicjatorów zmiany, a także wspólne wypracowanie inicjatywy dla najbliższego otoczenia – mówi nam Marta Gajdzińska, naczelniczka Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej w grodziskim Ratuszu. Podkreśla również, że w ramach inicjatywy lokalnej mogą zostać zrealizowane różnorodne działania w gminie, które zdaniem mieszkańców przyniosą korzyści i poprawią jakość życia. Gajdzińska zaznacza, że mimo tego, że akcja została uruchomiona po raz pierwszy, wpływają już pierwsze zgłoszenia z pomysłami od mieszkańców. 

– Wśród nich jest m. in. inicjatywa utworzenia klubu dla mam, w którym pod opieką specjalistki młode matki będą mogły rozwijać swoje kompetencje rodzicielskie. Wpłynął także projekt mieszkańców Sworzyc, którzy chcą w swojej miejscowości stworzyć miejsce przyjazne rodzinom, zagospodarować i doposażyć świetlicę wiejską. Pojawił się także pomysły dotyczące organizacji międzypokoleniowych zajęć artystycznych a grupa mieszkańców, której na sercu leży dobro zwierząt planuje działania, które będą zapobiegały zwiększaniu się populacji bezdomnych kotów – mówi Marta Gajdzińska i dodaje, że pomysły nadal można zgłaszać. 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.grodzisk.wlkp.pl, pod nr telefonu: 61 44 53 065 lub drogą elektroniczną j.kalinska@grodzisk.wlkp.pl.

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK