NewsNOWY TOMYŚL

Opalenica wesprze wymianę stu pieców. Burmistrz mówi, że warto1 min na czytanie

0

Opalenica, która jak wiele innych gmin podjęła walkę ze smogiem i udziela mieszkańcom pomocy finansowej na wymianę pieców, rozpatrzyła już wszystkie przyjęte w tym roku wnioski. W sumie 100 sztuk. – Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie – podkreśla burmistrz Opalenicy, Tomasz Szulc.

– Łączna kwota tego projektu to pół miliona złotych. Jest to bardzo duży wkład, jednak wydaje nam się, że wydanie tej kwoty na ten konkretny cel jest uzasadnione i będziemy chcieli ten program kontynuować – mówi Szulc, który stuprocentowej skuteczności dopatruje się w maksymalnie uproszczonej procedurze dofinansowania.

Każdy zainteresowany wymianą kopciucha na ogrzewanie ekologiczne, w zależności od typu budynku i rodzaju ogrzewania uzyska od gminy dofinansowanie w wysokości od 3 do 5 tys. zł brutto.

O ile w wielu okolicznych gminach programy te nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, o tyle w Opalenicy w 2019 r. z pomocą gminy wymienionych zostało 60 pieców. Gmina inwestuje także w przydomowe oczyszczalnie ścieków i kilka takich wniosków zostało już zaakceptowanych.

MP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News