NewsWOLSZTYN

Mieszkańcy Osiedla Heleny napisali petycję do rady miasta. Trafiła też do sejmiku województwa i Ministerstwa Infrastruktury1 min na czytanie

0

– Nie możemy odpuścić – mówi Józef Adamski, który od kilku lat walczy o budowę skrzyżowania, które umożliwi wyjazd z dwóch osiedli – Heleny i Jakonu wprost na drogę krajową 32. – Sprawą zainteresował się radny sejmiku wojewódzkiego Adam Cukier, pomaga nam radny miejski Dominik Tomiak, a chcielibyśmy zainteresować nią także posła Kiliona Munyamę – mówi mieszkaniec ul. Żwirowej.

W ubiegłym tygodniu do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie wpłynęła petycja do przewodniczącego rady miejskiej i radnych podpisana przez około 70 mieszkańców. To samo pismo trafiło też do wiadomości burmistrza Wolsztyna, do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwa Infrastruktury. – Sprawą zainteresowali się także mieszkańcy ul. Klonowej czyli nowo budowanego osiedla, którzy zmuszeni są codziennie jeździć osiedlowymi uliczkami pod naszymi oknami i także dostrzegają w tym problem – informuje Józef Adamski.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News