NewsWOLSZTYN

Wielki powrót największej atrakcji wolsztyńskiej Parowozowni. Można już rezerwować przejazdy w kabinie maszynisty!2 min na czytanie

0

Od poniedziałku (22.06.) w Parowozowni Wolsztyn wraca pełen wachlarz usług turystycznych. Jak mówi dyrektor – Wojciech Marszałkiewicz, największą atrakcją dla miłośników pociągów retro są przejazdy w kabinie maszynisty. – Otrzymuję wiele pytań w tej sprawie i mam nadzieję, że będę miał kolejkę chętnych – przyznaje. – Można też już zamawiać przejazdy turystyczne wagonami retro – dodaje dyrektor. Ciuchcia zabierze was dokąd tylko zechcecie.

W trosce o bezpieczeństwo turystów, ale też maszynistów Parowozownia stosuje się do wszelkich zaleceń sanitarno – epidemiologicznych. Pasażerowie pociągu retro, jak w przypadku każdego przejazdu środkami komunikacji zbiorowej, muszą zasłaniać usta i nosy. Maseczki muszą mieć także osoby podróżujące w kabinie maszynisty. Im także, dodatkowo, mierzona będzie temperatura. Po każdym kusie pociągi są dezynfekowane.

Parowozownia zaprasza także do korzystania z planowych przejazdów pociągami prowadzonymi przez parowozy. Są jednak drobne zmiany w rozkładach. – Od soboty (20.06.) we wszystkie soboty odbywać się będzie tylko jeden kurs pociągu relacji Wolsztyn – Poznań – Wolsztyn, a od 1 lipca, od poniedziałku do piątku parowozy obsługiwać będą ruch planowy na linii Wolsztyn – Leszno zamiast, jak do tej pory, na linii Wolsztyn – Zbąszynek – mówi Wojciech Marszałkiewicz.

– Turystyka to dla Parowozowni jedno z najważniejszych źródeł finansowania. Konieczność zawieszenia przejazdów turystycznych w połowie marca i odwołanie tegorocznej Parady Parowozów, a także utrata dotacji, spowodowały znaczne uszczuplenie jej budżetu i bardzo trudną sytuację finansową. Wszyscy miłośnicy parowozów, którzy nie mogą przyjechać teraz do Wolsztyna i wesprzeć Parowozowni korzystając z jej oferty, mogą jej pomóc przetrwać ten trudny rok przyłączając się do zbiórki prowadzonej na portalu zrzutka.pl

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News