NewsWOLSZTYN

W Przemęcie także robili pompki dla Wojtusia. Cel osiągnięty, ale akcja trwa1 min na czytanie

0

Dziewięciu urzędników gminy Przemęt z wójtem Januszem Frąckowiakiem i jego zastępcą Waldemarem Kalitką na czele podjęło wyzwanie w akcji #GaszynChallenge, której celem jest pomoc małemu Wojtusiowi Howisowi z Galewic. Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Urzędników nominowali strażacy z Ochotniczej Strażacy Pożarnej w Buczu. Oni sami rzucili wyzwanie swoim kolegom z Siedlaca, Wolsztyna i Starostwa Powiatowego.

Zbiórka ruszyła w lutym. Celem akcji było zebranie 9 mln zł. Ostatnio nabrała pędu za sprawą Marcina Topora z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Nagrał on krótki film, na którym robi pompki, nominował kolejne osoby i tak… akcja objęła niemal całą Polskę Udało się. – Kochani, to, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, dzisiaj na naszych oczach stało się faktem! Po 123 dniach zbiórki udało się zebrać całą potrzebną kwotę na zakup najdroższego leku świata dla Wojtusia! Jesteście wspaniali! – piszą organizatorzy.

Z uwagi na trwające licytacje i challenge, zbiórka będzie aktywna jeszcze do końca czerwca. Nadwyżka z zebranych środków zostanie przeznaczona na rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie Wojtusia.

Na lek dla Wojtusia zebrano dotychczas 9,7 mln zł, a zbiórka, którą wsparło ponad 240 tys. osób nadal trwa. Prowadzi ją Fundacja Siepomaga.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News