FOTONewsWOLSZTYN

Budowa idzie zgodnie z planem a otwarcie jest planowane na październik. Razem z dworcem ma ruszyć też kino3 min na czytanie

0

Wszystko idzie zgodnie z planem i już w połowie października do użytku oddane zostanie nowe Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Dokładnie 15 października mają zakończyć się prace, które zostały rozpoczęte w połowie ubiegłego roku. 

– W poniedziałek miałem okazję gościć w Wągrowcu, gdzie nowy dworzec jest stawiany jako wzór dla całej Wielkopolski. Jednak cudze chwalicie a swego nie znacie i jestem przekonany, iż już niebawem to właśnie Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Wolsztynie będzie przykładem dla innych miast – komentuje burmistrz Wolsztyna, Wojciech Lis. Dla podróżnych obecna sytuacja jest uciążliwa. Kasy i toalety na dworcu są ustawione w prowizorycznych barakach, a aby skorzystać z autobusów trzeba iść jeszcze kilkanaście metrów za wiadukt. Niebawem jednak będzie inaczej.

Drugą równie istotną kwestią o którą pyta wielu mieszkańców jest kino, które ma znajdować się właśnie w budynku dworca. Burmistrz Wojciech Lis zaznacza, iż w momencie, w którym otwarte zostanie centrum, otwarte zostanie również i kino. – Oddany do użytku zostanie cały kompleks, nie tylko jego poszczególne części. Kiedy otworzymy dworzec, otworzymy i kino – dodaje. Przypomnijmy, iż łączna wartość budowy dworca to prawie 13 milionów złotych. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO