WOLSZTYN

Kolejne ścieżki rowerowe w budowie. W lipcu na dwóch kółkach pojedziemy z Wolsztyna do Wilcza2 min na czytanie

0

Na sześć kilometrów ścieżki amatorzy dwóch kółek czekali od dawna, a dokładnie od czasu, gdy w 2018 r. Nadleśnictwo Sława Śląska wspólnie z gminą Wolsztyn wybudowały ścieżkę z Obry do Zacisza, a rok później gmina dobudowała ok. 700 m od Zacisza do wieży widokowej. Teraz nadleśnictwo buduje ścieżkę ze Świętna do Wilcza, która połączy cały szlak, a postępy prowadzonych tam prac widoczne są już gołym okiem. 

Roboty prowadzi głogowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg, które deklaruje ekspresowe wykonanie. Całość umożliwiająca bezpieczne przejechanie z Wilcza do Świętna oraz z Wilcza i Świętna do Wolsztyna, ma zostać oddana do użytku już w lipcu. – Gwarantujemy świetne widoki i świeże powietrze, bo nasz odcinek ścieżki będzie prawie na całej długości oddzielony od szosy pasem lasu. Przy nowej trasie znajdą się wieża widokowa na Wzgórzu Kaplicznym, dziewiętnastowieczny, szachulcowy kościół św. Stanisława Kostki w Świętnie oraz Pensjonat „Siodło” w Wilczu, a więc ścieżka i dla ciała, i dla ducha! – reklamuje inwestycję Nadleśnictwo Sława Śląska.

– Rowerową przygodę będziemy mogli zacząć też z drugiej strony, od edukacyjnego miejsca postoju pojazdów nieopodal Pensjonatu „Siodło”, gdzie na początek czekać będzie na nas duża dawka wiedzy leśnej i przyrodniczej w postaci tablic edukacyjnych, domków wiedzy i innych. Meta przypadnie wtedy na parkingu przy wieży widokowej. Tam spokojnie będziemy mogli odpocząć, a gdy nabierzemy sił, wdrapiemy się na wieżę, żeby cały trud włożony w pokonanie 6 km trasy został nagrodzony pięknymi widokami – zachwala nadleśnictwo.

Pod koniec wakacji, ruszyć ma budowa kolejnego odcinka ścieżki – z Wilcza do Rudna. Potem dalej przez Jesionkę, Kolsko, Lipkę aż do Lubiatowa.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN