NewsWOLSZTYN

Ukradli rower elektryczny niepełnosprawnej kobiecie! Policja poszukuje sprawców1 min na czytanie

0

Zawiadomienie w tej sprawie złożył wczoraj (3.06.) mieszkaniec Wolsztyna. Jak ustalili wolsztyńscy policjanci, rower który padł łupem złodzieja, wykorzystywany był na co dzień przez żonę zgłaszającego, która jest osobą niepełnosprawną. 

Rower elektryczny marki Diamant został skradziony w noc poprzedzającą zgłoszenie sprzed bloku przy ul. Żeromskiego. Złodziej pokonał zabezpieczenie w postaci linki i odjechał w nieznanym kierunku. 

Jednoślad posiadał ramę typu „damka” koloru srebrnego oraz baterię umiejscowioną na bagażniku. Właściciel wycenił swoje straty na 2 tys. zł. 

– Na podstawie zgłoszenia ustalono bowiem, że użytkująca roweru żona mężczyzny jest osobą niepełnosprawną i jednoślad pomagał jej w codziennym funkcjonowaniu, a jednocześnie umożliwiał prowadzenie rehabilitacji – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy wolsztyńskiej policji. Sprawcy grozi nawet kara więzienia.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży oraz roweru. Każdy, kto mógłby przyczynić się do ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania jednośladu proszony jest o kontakt z wolsztyńską jednostką policji pod numerem 68 347 52 00. 
RED

fot. KPP Wolsztyn

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News