NewsWOLSZTYN

Na siłownię już w sobotę! Na basen jeszcze poczekamy1 min na czytanie

0

W cały kraju trwa odmrażanie sportu. Krok po kroku i ta dziedzina życia wraca do normalności. Nie inaczej jest w Wolsztynie, gdzie już od soboty będzie można korzystać z siłowni. 

Nowa siłownia na stadionie MOSiR w Wolsztynie została oddana do użytku kilka miesięcy temu i już po chwili z uwagi na koronawirusa czekała ją dłuższa przerwa. W związku z odmrożeniem, które zapowiadał rząd, obiekty powoli się otwierają. 

W Wolsztynie działają już Orliki i Skate Park. Czynna jest także bieżnia, trenować można na stadionie. W sobotę ponownie otwarta zostanie siłownia. – Jesteśmy już zapatrzeni w środku dezynfekujące, rozłożyliśmy instrukcję jak należy korzystać z siłowni w sposób bezpieczny. Wiele zależy od samych trenujących którzy muszą się dostosować. Wszelkie informacje jak się właściwie zachowywać będą rozwieszone na plakatach – mówi dyrektor MOSiR Wolsztyn, Paweł Gmerek. 

Inaczej wygląda za to sprawa z basenem. Tutaj 2,5 miesięczna przerwa sprawiła, iż na obiekcie w końcu można było przeprowadzić kilka remontów. W tym tygodniu zakończył się etap ponownego nalewania wody. Teraz próbka wody ma zostać pobrana przez sanepid, a potem zbadana. – Na wyniki będziemy musieli czekać nawet 14 dni. Więc do tego czasu basen będzie zamknięty, a o jego ponownym otwarciu poinformujemy z dnia na dzień – dodaje Paweł Gmerek. 
MP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News