NewsWOLSZTYN

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę dostawczaka. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu1 min na czytanie

0

Do zdarzenia doszło we wtorek (26.05.) o godz. 22.03. w Karpicku. – Świadkowie zauważyli dziwnie jadącego kierowcę reanult trafic w rejonie stacji paliw BP. – Pojechali za tym samochodem, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy 112 i zgłaszając, że prawdopodobnie bardzo pijany kierowca jedzie przez Karpicko lewym pasem ruchu w kierunku Nowego Tomyśla – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. 

– Zgłaszający dojechali za podejrzanym kierowcą do ul. Wczasowej w Karpicku, gdzie auto, ocierając się o bramę, wjechało na teren jednego z ośrodków, a kierowca wysiadł – relacjonuje przebieg zdarzenia rzecznik policji. Zatrzymali kierowcę uniemożliwiając mu oddalenie się od samochodu przed przyjazdem policji. Skierowany na miejsce patrol wydziału prewencji ustalił, że kierującym jest 41-letni mieszkaniec Karpicka, obywatel Ukrainy.

Mężczyzna wydmuchał 1,03 mg/l alkoholu, co oznacza że miał w organizmie ponad 2 promile. – Mundurowi ustalili także, że nie posiada prawa jazdy – wylicza Wojciech Adamczyk. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie sporządzona została dokumentacja procesowa, a następnie odwieziony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę żony. Za popełnione przestępstwo stanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

ei

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News