Artykuł informacyjny

Co wiemy o piłce nożnej na Dolnym Śląsku5 min na czytanie

0

Piłka nożna to bez wątpienia najpopularniejsza dyscyplina sportowa na całym świecie. Sport ten cieszy się zainteresowaniem zarówno wśród kibiców, jak i typerów. Piłka nożna jest najczęściej obstawionym sportem w Polsce i innych krajach. Jeśli chcemy obstawiać legalne zaklady bukmacherskie, warto w tym celu wybrać wiarygodnego bukmachera. Ponadto musimy posiadać kompletną wiedzę na temat tego sportu, najpopularniejszych wydarzeń sportowych, lig niszowych i klubów piłkarskich.

W poniższym artykule opowiemy o tym, jak wygląda sytuacja z piłką nożną na Dolnym Śląsku. Wyjaśnimy również, jakie są najpopularniejsze dolnośląskie kluby piłkarskie. Warto nadmienić, że obecnie każdy legalny bukmacher w Polsce oferuje swoim użytkownikom zakłady piłkarskie, w tym też na te niszowe i okręgowe ligi.

Kluby piłkarskie w województwie dolnośląskim

Dolny Śląsk to nie tylko spora ilość atrakcji turystycznych, ale także miejsce ogromnych emocji sportowych. W tym regionie znajduje się kilka uznanych w naszym kraju klubów sportowych, które dostarczają miłośnikom piłki nożnej mnóstwo porywających wrażeń. 

Każdy fan piłki nożnej w tej części kraju dobrze wie, czym są Derby Dolnego Śląska. Wyścigi pomiędzy klubem Śląskiem Wrocław a klubem Zagłębiem Lubin od lat dostarczają sporą dawkę adrenaliny kibicom z Polski, a w szczególności kibicom lokalnym. Który zespół z Dolnego Śląska jest utytułowany najbardziej? Gdzie mieści największy stadion w tym regionie? Wszystko wyjaśnimy w tym artykule

Obecnie na Dolnym Śląsku istnieje 30 klubów piłkarskich. Oto najpopularniejsze z nich:

  1. Śląsk Wrocław. Polski zawodowy klub piłkarski z Wrocławia. Klub powstał w 1946 r. W sezonie 1992/93, po 20 latach spędzonych w pierwszej lidze, został zdegradowany. W latach 1995-1997 i 2000-2002 klub zaliczył krótki powrót, a w latach 2003-2005 grał w III lidze. Od 2008 roku ponownie grają w Ekstraklasie.
  2. Zagłębie Lubin. Zagłębie ma swoją siedzibę w Lubinie. Obecnie klub występuje w Ekstraklasie. Co ważne, Zagłębie jest dwukrotnym mistrz RP (w 1990-91 i 2006-07 rr.) oraz zdobywca Superpucharu Polski (2007 r.). W Tabeli wszech czasów ligi Ekstraklasy ekipa zajmuje 10 szczebel. Tytularnym sponsorem klubu jest KGHM Polska Miedź.
  3. Miedź Legnica. Klub został założony we wrześniu 1971 r. w Legnicy, jako spadkobierca klubu MZKS Legnica. W 1992 r. zespół zdobył Puchar Polski oraz zagrał w Pucharze ZP, odpadając w meczu z ekipą AS Monaco. Od 2011 r. klub działa jako spółka akcyjna. W 2018 r. po raz pierwszy w swojej historii zespół Miedź Legnica awansował do Ekstraklasy.

Zanim zaczniemy typować zakłady na te kluby, warto sięgnąć po ranking bukmacherów, a także zapoznać się opiniami realnych graczy na temat wybranego buka. Ponadto warto sprawdzić wszystkie niezbędne informacje o klubach, zawodnikach i zespołach. Więcej szczegółów na ten temat opiszemy w dalszej części tekstu.

Śląsk Wrocław 

Za datę powstania klubu Śląsk Wrocław przyjmuje 1946 r., kiedy to miało miejsce połączenie klubu Podchorążak z klubem sportowym Pionier. W swojej długiej historii klub Śląsk Wrocław odnosił mnóstwo sukcesów na arenie państwowej. Wśród największych warto wymienić mistrzostwa RP w 1977 r. i 2012 r. Na koncie klubu można znaleźć również trofea za wygranie Puchar Polski w 1976 r. i 1987 r., Superpuchar RP w 1987 r. i 2012 r. oraz Puchar Ekstraklasy w 2009 r. Zespół został również wicemistrzem Polski w 1978 r., 1982 r. oraz 2011 r.

Codziennie ekipa Śląsk Wrocław występuje na nowym, wybudowanym z okazji wydarzenia Euro 2012 Stadionie we Wrocławiu, który może pomieścić ok. 43 000 kibiców. Średnia ilość widzów na spotkaniach ligowych jest jednak niższa. Ekipa z Wrocławia wielokrotnie reprezentowała nasz karaj na arenie międzynarodowej. 

Zagłębie Lubin 

Kolejnym znanym i lubianym w tym regionie klubem jest Zagłębie Lubin. Klub został założony w 1945 r., od razu po zakończeniu Drugiej wojny światowej i na początku na podstawie koła sportowego OMTUR miał nazwę Zawisza Lubin. Kilka lat później klub zmienił nazwę na Gwardia, a jeszcze później na Górnik. W końcu w 1966 r. klub otrzymał nazwę Zagłębie. W swojej długoletniej historii ten popularny na Dolnym Śląsku klub podobnie jak Śląsk Wrocław dwukrotnie zdobywał tytuł mistrzowski. Po raz pierwszy to miało miejsce w 1991 r. Natomiast drugi raz ten tytuł udało się zdobyć w 2007 r. 

Tuż przed tytułem historycznym, zespół Zagłębie Lubin w 1990 r. sięgnął też po wicemistrzostwo krajowe, a w 2006 r. i 2016 r. zdobył medale brązowe. W 2007 r. klub Zagłębie Lubin sięgnął po Superpuchar RP.

Miedź Legnica 

Klub Miedź Legnica powstał w 1971 r., a jego największym sukcesem było uzyskanie Pucharu RP w 1992 r. Klub występuje na stadionie kameralnym o pojemności nieco ok. 6000 miejsc. W 2018 roku ekipa piłkarski wywalczyła historyczny awans do ligi Ekstraklasy, jednak historia w najwyższej klasie zakończyła się jeszcze po pierwszym sezonie. Jako zdobywca Pucharu Krajowego, klub z Legnicy zadebiutował w Pucharze Wołodara w latach 1992-1993, kiedy to przegrał z KVK Monaco 0-1 u siebie i 0-0 na boisku swoich arcyciekawych rywali.

Dla fanów zakładów piłkarskich mamy dobrą wiadomość. Legalni bukmacherzy 2022 oferują swoim użytkownikom zakłady na te i inne kluby w trybie internetowym. Co ważne, zakłady w online można typować na żywo lub w trybie przedmeczowym.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne