Artykuł informacyjny

Oto gwiazdy, które zostały odrzucone, zanim zrobiły prawdziwą karierę6 min na czytanie

0

Oto gwiazdy, które zostały odrzucone, zanim zrobiły prawdziwą karierę

Czy chciałbyś poznać kilka osób, które zostały odrzucone na początku ich drogi do sławy, a dopiero potem zyskały sobie uznanie i sławę? Albert Einstein, Walt Disney to przykłady znanych ludzi, których nie doceniono na początku ich kariery. Ale w naszym artykule zaprezentujemy Ci także kilka innych — zrób sobie przerwę od grania w casino online i poznaj historię tych znanych ludzi, bo naprawdę warto!

Jay-Z

Jay-Z jest prawdopodobnie jednym z najbardziej utytułowanych muzyków/raperów ostatnich lat. Z ponad 50 milionami sprzedanych płyt jest jednym z muzyków z największą liczbą sprzedanych płyt. Na półkach jego domu znajduje się 21 zdobytych nagród Grammy. Dziś jest również odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą.

Ale awans do sławy nie nastąpił z dnia na dzień. Jay-Z napotkał kilka przeszkód na drodze do sukcesu. Na przykład w 1995 roku, kiedy Jay-Z nieustannie próbował znaleźć wydawcę, który opublikowałby jego utwory, żaden z nich nie chciał z nim współpracować. To doprowadziło go do stworzenia własnej wytwórni Roc-a-fella Records.

Oprócz bycia odnoszącym sukcesy muzykiem, przedsiębiorcą i inwestorem, Jay-Z jest:

  • współwłaścicielem sieci barów sportowych 40/40 Club;
  • współtwórcą linii odzieżowej Rocawear;
  • byłym dyrektorem generalnym Def Jam Recordings, jednego z czołowych wydawców hip-hopowych;
  • oprócz tego założył również Roc Nation Sports, firmę zarządzającą dla sportowców NBA i MLB. 

Nieźle jak na kogoś, kto dorastał na Brooklynie w Nowym Jorku, w środowisku skrajnego ubóstwa.

Jim Carrey

Wszyscy znamy Jima Carreya jako świetnego komika, który dał nam jedne z najzabawniejszych filmów wszech czasów, takie jak Maska, Freaks Out, Melga czy Ace Ventura. To, czego nie wiemy, to jego osobista podróż przez życie. Jim dorastał w rodzinie o niskich dochodach z ojcem, który miał problemy z utrzymaniem pracy. Byli tak biedni, że w wieku 15 lat Jim porzucił szkołę, aby iść do pracy i pomóc finansowo swojej rodzinie.

Każdy, kto go dzisiaj widzi, nie wyobraża sobie, że jego wczesna kariera komika była bardzo ciężka. W swoim pierwszym akcie stand-upowym, w klubie Yuk Yuk’s w Toronto, został wyrzucony ze sceny. Później, kiedy wziął udział w castingu do Saturday Night Live na sezon 1980-81, odrzucono go i powiedziano mu, że nie ma talentu. Ale Carrey nie poddał się i stał się jednym z najbardziej znanych komików na świecie.

Lady Gaga

Lady Gaga to także gwiazda, która zaznała wielu niepowodzeń. Jej pierwsza wytwórnia, Island Def Jam, anulowała jej pierwszy kontrakt zaledwie 3 miesiące po jego podpisaniu. Gaga była tak zdruzgotana, że myślała, że nigdy nie będzie miała szansy spełnić swojego dziecięcego marzenia — zostać odnoszącą sukcesy piosenkarką.

Teraz Stefani Germanotta, bo tak brzmi jej prawdziwe imię, to ikona popu, zdobywczyni sześciu nagród Grammy i nagrody Songwriters’ Hall of Fame. Według Forbesa regularnie pojawia się na liście Artystów Roku Billboardu, a jej majątek jest wyceniany na 59 milionów dolarów.

Walt Disney

Człowiek, który wpłynął na pokolenia swoimi kreskówkowymi kreacjami, był początkowo uważany za porażkę. Disney został zwolniony przez swojego redaktora w 1919 roku z gazety Kansas City Star, ponieważ „brakowało mu wyobraźni i dobrych pomysłów”. Jednak człowiek, który stworzył Myszkę Miki i kilka innych postaci, nie poddał się.

Sukces nie nadszedł szybko. Jego pierwszym biznesem było studio animacji o nazwie Laugh-O-Gram, ale pomimo wizjonerskich pomysłów Disneya zbankrutowało, ponieważ w tamtym czasie jego kreacje w formie kreskówek nie były jeszcze popularne. Disney zatrudnił pracowników, ale nie był w stanie zarządzać pieniędzmi, a firma popadła w długi.

Wczesne niepowodzenia w życiu Disneya nie zniechęciły go do pójścia naprzód, ale podsyciły jego ego. Pomogły mu za to położyć podwaliny pod udaną karierę. Kiedy założył Walt Disney Company, wszystkie porażki z przeszłości pomogły utorować drogę do udanego biznesu. Disney i Walt Disney Company to czynniki, które miały wpływ na życie wielu milionów ludzi na całym świecie.

Bill Gates

Zanim narodził się Microsoft, Bill Gates na koncie miał kilka niepowodzeń biznesowych. Jego pierwsza działalność była w rzeczywistości porażką. Traf-O-Data była spółką partnerską pomiędzy Gatesem, Paulem Gilbertem i Paulem Allenem. Celem biznesowym było tworzenie raportów dla inżynierów dróg z surowych danych o ruchu drogowym.

Transakcja odniosła pewien sukces, ale Gates i jego partnerzy zawiedli w kluczowym momencie. Podczas spotkania handlowego maszyna, którą zbudowali do przetwarzania danych, zawiodła, gdy próbowali przedstawić ją pracownikowi działu ruchu kamer w Seattle. Wielkie zadanie, jakie mogliby zrealizować, a które pozwoliłoby im na uzyskanie środków niezbędnych do rozwoju firmy, nie zmaterializowała się. Gates wciąż miał jednak zaufanie do Paula Allena, swojego wielkiego partnera w sukcesie Microsoftu.

Chociaż Gates zawiódł w swojej pierwszej firmie, nie zniechęciło go to do ponownego spróbowania. Potrafił na bazie wcześniejszej porażki zbudować przedsiębiorstwo, która zrewolucjonizowało rynek komputerów osobistych.

Stephen King

Stephen King słynie z wielu uznanych przez krytyków książek, z których znaczna część została przerobiona na znane filmy. Jednak pierwsza powieść Stephena Kinga „Carrie” została odrzucona przez 30 wydawców, zanim została ostatecznie opublikowana.

Sam King wyrzucił w pewnym momencie nawet rękopis swojej powieści do kosza. Na szczęście jego żona, która wierzyła w jego marzenie o zostaniu autorem książek, zauważyła go i uratowała całą pracę. Dziś King wydał ponad 50 książek i sprzedał ponad 350 milionów ich egzemplarzy. 

Albert Einstein

Ten niemiecki fizyk i naukowiec Albert Einstein odezwał się po raz pierwszy dopiero w wieku czterech lat i zaczął czytać dopiero w wieku siedmiu lat. Przyszły geniusz został nawet wydalony ze szkoły, a jego nauczyciel opisał go jako umysłowo powolnego i nietowarzyskiego. A w 1895 roku nie dostał się do Eidgenössische Technische Hochschule (ETH), ponieważ nie zdał egzaminów humanistycznych. Niedoceniany początkowo w świecie naukowym, w trakcie swojej kariery rozwinął teorię względności, zdobył w 1921 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki i zmienił historię współczesnej fizyki. Dziś jego imię jest synonimem inteligencji.

Vincent van Gogh

Uznanie jego twórczości nastąpiło dopiero po jego śmierci. Za życia sprzedał tylko jeden obraz „Winnica w czerwieni” za niezbyt znaczącą sumę. Kupującym w dodatku był jego przyjaciel. Ten holenderski malarz postimpresjonistyczny głodował, mieszkał w szałasach i został odrzucony przez ówczesnych krytyków i artystów. AW ciągu dziesięciu lat van Gogh stworzył ponad 800 obrazów. Co ciekawe, rozpoczął nawet karierę pastora, podobnie jak jego ojciec. 

Jeden z jego obrazów, zatytułowany „Portret doktora Gacheta”, został sprzedany japońskiemu kolekcjonerowi za 82,5 miliona dolarów w 1990 roku.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne