News

Jak ukryć szambo w ogrodzie?2 min na czytanie

0

Ukrywanie szamba na działce – kiedyś i dzisiaj

Któż z nas nie chciałby mieć pięknego i nastrojowego ogródka wokół domu? Wraz z rozwojem w Polsce branży projektowania ogrodów oraz postępującym nastawieniem proekologicznym rośnie liczba osób pragnących otaczać się naturą, w jak najmniejszym stopniu zakłóconą śladami działalności człowieka.

W związku z tym coraz więcej jest posiadaczy szamba oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, którzy chcieliby ukryć w ogrodzie pokrywy od podziemnych zbiorników, aby podnieść walory estetyczne swojego ogrodu. Przez wiele lat możliwości w tym zakresie były bardzo ograniczone, ponieważ standardowe pokrywy stosowane przy włazach do szamba były trudne do ukrycia. Jest jednak dobra wiadomość: dziś ukrycie włazu do szamba w ogrodzie jest proste i szybkie.

Pokrywy maskujące “KAMELEON”

Liczba zapytań o sposoby na ukrycie włazu od ludzi posiadających na swojej działce szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków była na tyle duża, że kilka lat temu projektanci z firmy HABA zaprojektowali i wprowadzili na polski rynek specjalne pokrywy maskujące o nazwie “KAMELEON”. Jak pewnie się domyślacie, nazwa wzięła się od właściwości maskujących tych pokryw – mogą one wtapiać się w otoczenie niczym prawdziwy kameleon. Dzięki pokrywom maskującym można ukryć właz do szamba zarówno na trawniku, jak i w otoczeniu kamienistym, w korze sosnowej, a nawet…w otoczeniu leśnym, wykorzystując do tego elementy runa leśnego (szyszki, igliwie, mech). Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się zbiornik na ścieki oraz jaką mamy koncepcję zagospodarowania ogrodu. No i oczywiście – od naszej pomysłowości.

Powyższe rozwiązanie doskonale nadaje się do ukrywania:

  1. istniejących bezodpływowych zbiorników na szambo
  2. istniejących oczyszczalni drenażowych lub biologicznych
  3. studzienek kanalizacyjnych
  4. nowo projektowanych przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb

W przypadku istniejących zbiorników wystarczy wymiana zwykłej pokrywy na maskującą. Natomiast gdy dopiero stoimy przed wyborem systemu zagospodarowania ścieków domowych, warto od razu kupić taką pokrywę z całym zestawem.

HABA Sp.z o.o.
ZADZWOŃ: +48 61 307 01 72 ; +48 508 162 423

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News