Materiał informacyjnyNews

Czy wiecie, że w Wolsztynie są produkowane materace?4 min na czytanie

0

Klienci salonu Wolsztyńskich Materacy często pytają jakiej firmy są ich produkty. Niektórzy z lekkim zdziwieniem przyjmują informacje, że robią je sami. Dzięki temu są w stanie spełnić prawie każde marzenie klienta oraz zapewnić zdrowy i spokojny sen.

Na początek rozprawmy się z pewnym mitem. Wiele osób uważa, że materace piankowe są gorsze niż sprężynowe. To nieprawda. Z biegiem lat wprowadzano nowocześniejsze technologie w produkcji pian. To właśnie one zapewnią nieskończoną ilość punktów podparcia, co zapewnia idealne podparcie podczas snu. Jak wybrać dobry materac piankowy? Wszystko zależy od gęstości. Im materac jest cięższy tym lepiej. Wielu producentów jako pianki najwyższej jakości używa tych o gęstości od 25 do 30 kg na metr sześcienny. Wolsztyńskie materace zaczynają się od 40 kg aż do 85 kg na metr sześcienny, Ponadto, dzięki temu, że klienci kupują produkt bezpośrednio od producenta, mogą otrzymać niższą cenę za najlepszą jakość.

Wolsztyńska firma jako pierwsza w Polsce oferują regulację twardości już po zakupie, bez konieczności odsyłania materaca do sklepu. Materac trzeba wypróbować. Nie wystarczy położyć się na nim „na chwilę”. Pianka wymaga czasu, by dostosować się do ciała użytkownika i jego nacisku. Musi mieć szanse, by się nagrzać. Dlatego po zakupie klienci firmy mają możliwość wypróbowania materaca przez 30 dni. Jeśli jest za twardo, to mogą wymienić piankę na bardziej miękką. Jeśli jest za miękko, nie ma problemu ze zmianą modułu na twardszy. To daje klientom poczucie bezpieczeństwa, że będą mieli produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Co istotne, wolsztyńskie materace są w pełni ekologiczne, bo w ich produkcji zamiast ropy wykorzystuje się olej rycynowy. Taki materac reaguje na temperaturę ciała użytkownika i dzięki temu nieco szybciej się dostosowuje. A do tego jest bezzapachowy, co jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania.

Przedsiębiorstwo, poza materacami, oferuje też łóżka tapicerowane. Jest w stanie zrealizować prawie każdy indywidualny projekt klienta. Gdy klient przychodzi ze zdjęciem łóżka znalezionym w internecie, może zrealizować projekt od a do z oraz dopasować pod odpowiednie wymiary i szeroką paletę wzorów i kolorów. Wolsztyńskie materace nie są nastawione na masową produkcje. To rzemieślniczy wyrób, co obecnie jest już rzadkością. Firma rozwiązała też problem kurzu pod łóżkiem dzięki temu, że skrzynie spoczywają całkowicie na podłodze. Tapicerowane boki zamontowane są wyżej, co daje wrażenie, że łóżko unosi się nad ziemią i daje lepszy efekt estetyczny. Przy wyborze materaca nie należy kierować się tylko ceną. Niska cena zawsze idzie w parze z niską jakością i brakiem odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Warto pamiętać, że spędzamy na nim jedną trzecią naszego życia.

Firma rozpoczęła działalność w 2008 roku w małym lokalu na ul. Roberta Kocha w Wolsztynie. Sprzedawała swoje produkty głównie przez internet. Początkowo nie miała parku maszyn i pianki zamawiała od zewnętrznej firmy. To znacząco ograniczało możliwości. Z biegiem czasu, dzięki zadowolonym klientom, mogła rozwinąć skrzydła i zakupić własne maszyny do produkcji materacy. Dziś wykorzystuje maszynę CNC, które profilują pianki. Posiada też zwijarkę do materacy, dzięki czemu każdy może bezpiecznie przetransportować w dowolne miejsce do klientów nie tylko w kraju, ale w całej Europie.

Sprzedawcy Wolsztyńskich Materacy są w stanie profesjonalnie doradzić nawet tylko w ramach konsultacji telefonicznej. Bez konieczności odwiedzin w salonie. To oferta skrojona dla tych, którzy z powodu licznych obowiązków nie mają czasu odwiedzić siedziby firmy. Zdarzyło się już, że klient z Niemiec złożył zamówienie tylko przez telefon. Poczucie bezpieczeństwa daje możliwość dostosowania twardości jeszcze przez 30 dni po zakupie materaca. Dlatego warto zajrzeć do sklepu na ulicę Powstańców Wielkopolskich 20, tel. 601834387. Firma jest też obecna na Facebooku. Wystarczy wpisać „Wolsztyńskie materace”.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne