NewsWOLSZTYN

Dzień kobiet. Tak świętowały panie w Kębłowie3 min na czytanie

0

Dzisiaj (13.03.) w Domu Kultury w Kębłowie odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Rozważnie i romantycznie”.

Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca od 1910 r. do dziś. Było szczególnie celebrowane w czasach PRL-u, gdy najczęstszym podarunkiem były czerwone goździki i rajstopy. Obecnie Panie otrzymują najczęściej tulipany i słodkie upominki, są także zapraszane na koncerty z okazji ich święta.

Na scenie wystąpił Jarosław Świrszcz, dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury. Swój występ rozpoczął serdecznymi życzeniami zdrowia, które skierował do wszystkich pań. Otrzymały od niego „bukiet kwiatów w postaci piosenek”. Usłyszeliśmy najpiękniejsze utwory m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Krawczyka oraz Ryszarda Rynkowskiego. Solista został nagrodzony gromkimi brawami. Nad całą organizacją koncertu czuwała filia Wolsztyńskiego Domu Kultury w Kębłowie, która byłą jego organizatorem.

Wszystkie kobiety obchodziły swoje święto przy aromatycznej kawie, pysznym cieście, które zapewniały panie z koła gospodyń.

MR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News