NewsWOLSZTYN

Szkoła przybrała barwy Ukrainy. Uczniowie i nauczyciele wspierają naszych sąsiadów2 min na czytanie

0

W oknach Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie widnieje flaga Ukrainy. To kolejny przejaw solidarności z Ukrainą, w tym trudnym czasie. Pomysłodawcą tej inicjatywy był Hubert Rokoszewski, nauczyciel historii w SP 1, natomiast wykonawcą- Sylwia Walosik z uczniami.

– Jesteśmy szkołą, w której od dawna uczą się dzieci z Ukrainy, dlatego było dla nas rzeczą naturalną wyrazić poparcie i solidarność dla naszych sąsiadów- podkreśla H. Rokoszewski. W środę (9.03.) organizowany będzie Dzień Solidarności z Ukrainą. – Jesteśmy placówką, gdzie uczy się prawie 30 dzieci z Ukrainy. Uczniowie naszej szkoły wyszli z inicjatywą aby pomóc naszym sąsiadom- poszczególne klasy zorganizowały zbiórki m.in. powerbanków, odzieży, środków higienicznych i materiałów opatrunkowych- mówi polonistka Sylwia Walosik. To nie koniec pomocy ze strony uczniów szkoły.

– Dopełnieniem licznych akcji podkreślających wagę: dialogu, braterstwa, solidarności i pokoju będą Drzewka Solidarności, na których każdy uczeń zawiesi swoje imię. Nauczyciele wraz z uczniami uszyją też poduszki, w które uczniowie będą mogli się wtulić gdy będzie im źle lub podarować komuś, kto właśnie schronił się w Polsce. Uczniowie klasy 8. wykonali także aniołki techniką makramy z imionami naszych uczniów- wszystko po to, aby choć na chwilę zapomnieli o strachu- dodaje S. Walosik. Postawa Szkoły Podstawowej nr 1 jest godna pochwały i naśladowania.

MR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News