NewsWOLSZTYN

Prawie 100 uczestników pobiegło Tropem Wilczym7 min na czytanie

0

Dziś (06.03) w wielu miastach, miasteczkach i wioskach naszego regionu, odbywają się biegi Tropem Wilczym. Do wydarzenia, po rocznej przerwie z powodu pandemii, wrócił również Wolsztyn. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przez Wojciecha Lisa, burmistrza Wolsztyna. Warto podkreślić, że to już dziesiąta, jubileuszowa edycja. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe, które obchodzimy 1 marca. Z roku na rok, przedsięwzięcie zyskuje coraz większy rozgłos – dołączają do niego kolejni sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy w ten sposób chcą oddać cześć bohaterom.

Symboliczny dystans biegu, we wszystkich miastach wynosi 1963 metry. Jest to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Wolsztyńscy organizatorzy przygotowali także bieg główny na dystansie 5 km. Chętnych do pokonania odległości nie brakowało, gdyż na linii startu pojawiło się blisko 100 uczestników. Trasa biegu przebiegała przez wolsztyński park.

– Podobało mi się. Trasa nie była ciężka, choć występowały utrudnienia w postaci powalonych drzew. Trasa była dobrze oznaczona, harcerze stali na każdym kilometrze, nie można było się pogubić. Warto aktywnie spędzać czas- opowiada Daria Kuźnicka, która w biegu zajęła drugie miejsce. Na każdego uczestnika, który ukończył bieg, czekał pamiątkowy medal oraz gratulacje. Były też puchary dla najszybszych pań i panów.

Wśród kobiet startujących w dystansie 1963 m, na pierwszym miejscu podium znalazła się Maja Kaczmarek, na drugim Anna Sternal, a na trzecim Aldona Głuszak – Warciarek. Natomiast wśród panów najszybszy okazał się Mirosław Kaczmarek , drugi był Marcin Obiegała, a trzeci Dominik Kaczmarek. W biegu głównym, w kategorii kobiet zwyciężyła Marta Czeszak, drugie miejsce zdobyła Daria Kuźnicka, a trzecie – Paulina Ososińska. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Fudali, na drugim miejscu znalazł się Mateusz Ceglarek, a trzecie należało do Wojciecha Olszewskiego. Gratulujemy!

MR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News