NewsREGION

Druhowie są w drodze do Przemyśla. Wiozą pomoc humanitarną dla Ukraińców3 min na czytanie

0

Przed godziną konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy wyruszył z remizy OSP Kębłowo do Przemyśla. Trzy samochody i dwie przyczepy wypełnione m.in. materiałami opatrunkowymi, lekami, środkami higienicznymi i żywnością wiozą także agregaty prądotwórcze, kuchenki mikrofalowe do podgrzewania posiłków dla uchodźców na granicy oraz czajniki elektryczne.

Obecnie aura OSP znajdują się w pobliżu Wrocławia. Do Przemyśla mają dotrzeć ok 2- 3 w nocy. Jak poinformował Michał Nowak, będzie tam na nich czekał koordynator z strony ukraińskiej ze Lwowa. Pomoc trafi właśnie do Lwowa, skąd będzie rozdysponowywana dla potrzebujących.

Lokalnie zbiórki prowadziły OSP w Kębłowie, Świętnie, Obrze, Wroniawach, Tłokach, Starym Widzimiu, Chobienicach, Starej Tuchorzy, Kopanicy, Buczu, Solcu, Tuchorzy, Wijewie, Brennie, i Rakoniewicach. Wszyscy organizatorzy dziękują mieszkańcom za odzew. Jednocześnie – jak zapowiada Michał Nowak, zbiórki będą kontynuowane z uwzględnieniem potrzeb uchodźców, którzy masowo przekraczają granicę polsko – ukraińską i są rozlokowani na terytorium Polski. Do tej pory do naszego kraju wjechało już ok. 130 tys. Ukraińców – głównie kobiet z dziećmi.

EI

For OSP, Michał Nowak

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News