NewsWOLSZTYN

Druhowie zbierają opatrunki medyczne dla mieszkańców ukraińskiego Litynia2 min na czytanie

0

Mieszkańcy Wolsztyna i okolic chcą pomóc mieszkańcom Litynia na Ukrainie, która została zaatakowana przez Rosję. To miasto partnerskie gminy Wolsztyn. – Rozmawiam regularnie z merem Litynia Anatoli Byczok i uspokoił mnie, że na razie u nich jest spokojnie – mówi burmistrz Wolsztyna, Wojciech Lis. – Na pewno potrzebują agregatów prądotwórczych. Zgłosiło się też miasto partnerskie z Holandii, które również chce pomóc. Ustaliliśmy, że dzisiaj (25.02.) władze Litynia zastanowią się co konkretnie jest im potrzebne – mówi burmistrz Lis.

Mer kontaktuje się też z Szymonem Ptakiem, który przekazał strażakom ochotnikom prośbę o zorganizowanie agregatów prądotwórczych. Druhowie z OSP Kębłowo wystosowano apel o przekazanie opatrunków medycznych. – Uznaliśmy, że to się przyda. Choć najważniejsze są w tej chwili agregaty prądotwórcze – mówi Michał Nowak z OSP Kębłowo. – Rozumiemy, że może nie być wiele osób, które będą mogły przekazać urządzenia, dlatego zastanawiamy się nad ogłoszeniem zbiórki pieniędzy. Będziemy mogli kupić za nie agregaty. Dziś popołudniu planujemy spotkanie organizacyjne w tej sprawie, na które oczywiście zaprosimy burmistrza – mówi Nowak. Cały zebrany sprzęt strażacy planują dowieźć do granicy z Ukrainą i przekazać przedstawicielowi Litynia. Michał Nowak podkreśla, że odzew jest duży. Od rana odbiera telefony w tej sprawie od kolejnych druhów, którzy chcą się przyłączyć do akcji.

Do remizy w Kębłowie będzie można przynieść opatrunki i sprzęt w sobotę, w godz. od 12 do 15. Strażacy w Świętnie będą prowadzić zbiórkę dzisiaj (25.02.) od 17 do 20 – pojawi się przyczepka na której będzie można zostawić opatrunki. W Obrze zbiórka dzisiaj od godz. 17 do 21 i jutro od godz. 10 do 12. Przed siedzibą jednostki OSP Wroniawy już stoi pojemnik na opatrunki. W Tłokach zbiórka jest planowana dzisiaj od godz. 18.30 do 20 i jutro od godz. 11 do 13. W Starym Widzimiu jutro, od godz 11 do 13. OSP Kluczewo jutro od godz. 10 do 12. OSP Bucz dzisiaj od godz. 19 do 21. OSP Tuchorza dzisiaj od godz. 19 do 20 i jutro od godz. 10 do 12. OSP Siedlec dzisiaj od godz. 17 do 20 i jutro od godz. 11 do 12. OSP Rakoniewice dzisiaj od godz. 16 do 19 i jutro od godz. 10 do 12. Do akcji przyłączają się cały czas kolejne jednostki.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News