GRODZISKNews

Trzech mężczyzn może trafić do więzienia za rozbój2 min na czytanie

0

Do groźnej sytuacji doszło w niedzielne (20.02.) popołudnie na terenie Grodziska Wielkopolskiego. Jeden z mieszkańców zaprosił kolegę, którego spotkał w mieście do swojego mieszkania, aby razem napić się alkoholu. Wkrótce dołączyło jeszcze dwóch mężczyzn. W końcu 41 – latek postanowił wyjść. Nie spodobało się to jego kompanom, którzy zażądali od niego pieniędzy na alkohol. Mężczyzna się nie zgodził. Pozostali zaczęli go bić po całym ciele, a potem ukradli mu portfel z pieniędzmi oraz telefon komórkowy. 41-latkowi udało się uciec z mieszkania. Przed domem zorientował się, że zniknął jego roweru. Poszkodowany zgłosił się na policję i o wszystkim opowiedział funkcjonariuszom.

Grodziscy śledczy zatrzymali trzech sprawców rozboju. Jak się okazało byli już wcześniej dobrze znani policjantom, ponieważ nie raz byli z prawem na bakier. Mężczyźni w wieku 26, 38 oraz 41 lat usłyszeli zarzuty dokonania rozboju i złożyli stosowne wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK