NewsREGION

Wolontariusze mają moc! Inauguracja działalności fundacji7 min na czytanie

0

Fundacja Pomoc ma Moc została zarejestrowana dwa lata temu. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią oficjalne otwarcie nie było wcześniej możliwe. Gdy lockdown się skończył wolontariusze nie czekali i zorganizowali kilka biegów charytatywnych, które są ich znakiem rozpoznawczym.

Prezesem fundacji jest Daria Józefowska, która ma doświadczenie w działalności charytatywnej. Pierwsze wydarzenie dla przewlekle chorej dziewczynki zorganizowała w 2017 roku. Od tamtej chwili akcji z jej udziałem było mnóstwo. W 2020 – razem z Kingą Kiełczewską, która została wiceprezesem – postanowiły założyć fundację. Dziewczyny spotkały się gdy Daria na jednej z aukcji charytatywnych wylicytowała obraz wystawiony przez Kingę. Daria odebrała go osobiście, zaczęły rozmawiać i okazało się, że dobrze się rozumieją.

Dzisiaj (20.02.) w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie spotkali się wolontariusze, sponsorzy i wszyscy, którzy wspierają ich od lat. Ok. 40 wolontariuszy odebrało z rąk prezes, wiceprezes oraz wójta gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka certyfikaty oraz koszulki i bluzy z logo fundacji. Będą je nosić na wszystkich wydarzeniach.

Dziewczyny podziękowały sponsorom i wszystkim, którzy przez lata je wspierali. Odebrały też kwiaty od przedstawicielek wolontariuszy oraz mężów. Wójt Frąckowiak wzniósł toast za powodzenie fundacji, a obecni na sali goście odśpiewali głośne „Sto lat”. Spotkanie uświetnił występ mażoretek Vena. Prezes i wiceprezes organizacji pokroiły tort oraz zaprosiły gości na pyszny poczęstunek.

Na przestrzeni pięciu ostatnich lat wolontariusze pod wodzą Józefowskiej pomagali nie tylko mieszkańcom gmin powiatu wolsztyńskiego, ale też gminy Wielichowo i Rakoniewice. Podczas wszystkich wydarzeń zebrali ponad 4 mln 500 tys. zł. I jak zapowiadają to nie koniec!

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News