NewsREGION

Już ponad 160 interwencji straży. Wiatr zerwał dach z marketu, a nawet złamał krzyż na kościele1 min na czytanie

0

Strażacy w Wolsztynie pierwsze zgłoszenie w związku z silnym wiatrem odebrali wczoraj (18.02.) tuż przed północą. Do południa było ich ponad 50, z czego usuwanie skutków jedenastu jeszcze trwa. Do komendy jadą dodatkowi strażacy, którzy mają wesprzeć stanowisko kierowania. Najpoważniejsze zdarzenia związane są z zerwanymi dachami. W Starej Tuchorzy (gm. Siedlec) wiatr uszkodził dach na magazynie jednej z firm. W Wolsztynie zerwał konstrukcję z budynku marketu przy ul. Dworcowej.

Ręce pełne roboty mają też strażacy w Nowym Tomyślu. Od godz. 1 w nocy odebrali już ponad 100 zgłoszeń. Wiele z nich nadal jest w trakcie. Zwiększono siły na stanowisku kierowania i w jednostce, która wyjeżdża do zdarzeń, ale przy tak dużej ilości zgłoszeń to nadal nie jest wystarczające. Dodatkowe ręce do pracy są potrzebne na stanowisku kierowania. W Michorzewku (gm. Kuślin) wiatr zerwał dach i część szczytu budynku. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W Bolewicach (gm. Miedzichowo) strażacy zabezpieczali dach budynku gospodarczego, w którym przechowywano zboże i słomę. Po raz kolejny ucierpiało opierzenie na dachu szkoły w Zbąszyniu. Liczne interwencje dotyczą połamanych drzew, które tarasują drogi i ścieżki rowerowe oraz zerwane linie energetyczne.

W powiecie grodziskim od północy do godz. 9 strażacy odebrali 13 zgłoszeń. Wiatr złamał krzyż na kościele pw. św. Jadwigi w Grodzisku Wielkopolskim. Konieczne okazało się jego zdemontowanie. Poza tym liczne połamane drzewa, linie energetyczne i zerwane panele fotowoltaiczne. – To niestety nie jest koniec. Według prognoz ma wiać do ok. godz. 17 – mówi mł. bryg. Marcin Nowak ze straży pożarnej z Grodziska Wielkopolskiego.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News