NewsWOLSZTYN

Walentynki w Paryskim stylu. Romantyczny klimat przyciągnął wielu fanów muzyki2 min na czytanie

0

Dziś (13.02) w Wolsztyńskim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert pod hasłem „Walentynki w paryskim stylu”. Dzięki niezwykłemu repertuarowi i wykonaniu, widownia mogła poczuć cudowny, romantyczny klimat francuskich brzmień, skojarzeń z paryskimi uliczkami i artystyczną bohemą. Usłyszeliśmy muzykę francuskich kompozytorów m.in. piosenki Charlesa Aznavoura, Charles Trenet, przeboje Edith Piaf, Francis Lai, Gus Viseur.

Na scenie wystąpili artyści z ogromnym dorobkiem artystycznym, współpracujący ze sobą od lat i czujący muzykę francuską. Cieszyły brzmienia akordeonu, fortepianu oraz kontrabasu. Na deskach WDK wystąpili: Chris Schittulli – wokalista francuski, tłumacz, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku. Zbigniew Wrombel – instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Rafał Karasiewicz – pianista, kompozytor i producent.

Magiczne tło zapewnił pochodzący z okolic Wolsztyna Wiesław Prządka – jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer. Sam zwykł mawiać, że urodził się po to, aby grać na akordeonie. Frekwencja tego wieczoru bardzo dopisała, widownia była wypełniona po brzegi miłośnikami francuskiej muzyki.

MR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News