GRODZISKNews

Bawmy się, póki trwa karnawał. Prawie 50 par na imprezie w Wielichowie4 min na czytanie

0

Karnawał 2022 trwa w najlepsze. W tym roku jest wyjątkowo długi, bo ma blisko dwa miesiące. Jak zawsze data rozpoczęcia jest stała, zaczął się 6 stycznia – czyli w Święto Trzech Król. Kończy się Środą Popielcową, która jest świętem ruchomym i przypada 46 dni przed Wielkanocą. W tym roku wypada 2 marca, co oznacza 55 dni dobrej zabawy. Ostatni tydzień karnawału rozpocznie się od Tłustego Czwartku (24 luty), natomiast ostatnia sobota karnawału, zwana Ostatkami przypada (26 lutego).

W dobie pandemii, warto choć na chwilę oderwać się od problemów i wybrać na zabawę karnawałową. Taka niewielka odskocznia, pozwoli nam choć na moment zapomnieć o codzienności i natłoku problemów z koronawirusem w tle. Wczoraj (12.02) odwiedziliśmy Stary Młyn w Wielichowie, gdzie odbywała się zabawa Walentynkowa, której organizatorką była Marzena Kaczmarek z Goździna.

W rozmowie dowiedzieliśmy się, że brało w niej udział 47 par. – Chcę, aby ludzie się bawili, żeby wyszli z domu – podkreśla. To nie pierwsza i na pewno nie ostatnia impreza zorganizowana przez panią Marzenę. Następna odbędzie się w listopadzie, zaprasza na nią już dziś. Zaznacza, że tym razem frekwencja również dopisała, chętnych nie brakowało. Jedną z głównych atrakcji był udziec oraz słodka niespodzianka przygotowana przez organizatorkę.

O oprawę muzyczną zadbał DJ- Adam Kiksuu Tic. – Dzisiejszy wieczór to znakomita okazja do spotkania się ze znajomymi. Bardzo mi się podoba, jedzenie jest dobre, muzyka świetna, niczego nie brakuje – chwali Tomasz Woźny z Goździna, który na zabawie organizowanej przez panią Marzenę jest po raz drugi. – W Starym Młynie jest świetna atmosfera, wszyscy dobrze się bawią. Z pewnością pojawimy się na kolejnej imprezie – mówią Natalia i Mateusz.

MR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK