NewsWOLSZTYN

Nakaz opuszczenia mieszkania za przemoc w rodzinie1 min na czytanie

0

Kilka dni temu wolsztyńscy policjanci otrzymali wezwanie do awantury pomiędzy małżonkami w Tłokach (gm. Wolsztyn). Przed dotarciem funkcjonariuszy mężczyzna wyszedł z domu. Zgłaszająca oświadczyła, że jej mąż był pijany oraz agresywny wobec niej. Policjantów rozpoczęli jego poszukiwania. Odnaleźli mężczyznę na polu przylegającym do jego posesji. Mężczyzna był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Potwierdziło badanie alkotestem, które wykazało 2,47 promila w jego organizmie. Policjanci ze względu na okoliczności podjęli decyzję o zatrzymaniu 35-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodzinnej mundurowi podjęli dodatkowo decyzję o wydaniu agresorowi nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do niego, na określoną odległość przez najbliższe 14 dni. Priorytetem dla funkcjonariuszy było zapewnienie kobiecie i jej dzieciom bezpieczeństwa w domu. Mężczyzna w obecności mundurowych mógł zabrać ze sobą, jedynie przedmioty osobistego użytku i te potrzebne do wykonywania swojej pracy. Następnie został poinformowany przez mundurowych o miejscach, gdzie może uzyskać tymczasowe schronienie.

Zgodnie z prawem mężczyzna nie może wrócić do mieszkania przez 14 dni, a w uzasadnionych przypadkach okres ten może zostać przedłużony przez sąd. Jeśli agresor złamie którekolwiek postanowienie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News