GRODZISKNews

Rada seniorów będzie też w Grodzisku. Można zgłaszać kandydatów1 min na czytanie

0

Przygotowania do utworzenia rady seniorów w gminie Grodzisk Wielkopolski ruszyły już w 2019 roku. Sprawa przycichła przez pandemię, ale teraz wraca. Gmina właśnie ogłosiła nabór kandydatów, można ich zgłaszać do 1 marca.

W skład rady wejdzie dziesięciu seniorów. Kandydaci muszą dostarczyć formularz zgłoszeniowy z podpisami 10 mieszkańców gminy w wieku powyżej 60 lat. Jeśli liczba kandydatów będzie mniejsza niż pięciu burmistrz ogłosi nabór uzupełniający. Następnie burmistrz zwoła zebranie wyborcze, w którym mogą uczestniczyć mieszkańcy w wieku powyżej 60 lat. Głosowanie odbędzie się w formie bezpośredniej i tajnej. Wybory przybiorą więc inną formę niż w Wolsztynie, gdzie kilka dni temu powołano podobną radę. Jej członków wybrała jednak powołana przez burmistrza komisja.

Formularz zgłoszeniowy można odebrać w: Gminnym Centrum Informacji w Grodzisku Wielkopolskim, Klubie Seniora „PROMESSA” w Grodzisku Wielkopolskim i w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim lub pobrać ze strony internetowej miasta.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK