NewsNOWY TOMYŚL

Nie ma chętnych na wymianę pieców. Ponad połowa środków nadal niewykorzystana1 min na czytanie

0

Gmina Nowy Tomyśl zabezpieczyła w budżecie 548 tys. zł na dofinansowania wymian pieców przez mieszkańców. Ponad 300 tys. zł nadal nie wykorzystano. 

W 2021 roku wpłynęło 31 wniosków o dofinansowanie wymiany kotła gazowego, 11 dotyczących kotłów na pellet, dwa związane z kotłami na ekogroszek i 10 dotyczących pomp ciepła. Wszystkie na łączną kwotę 227 tys. zł. Jak podaje urząd miejski, nie rozpatrzono tylko jednego wniosku z powodu braków formalnych. A złożenie kompletnego wniosku i jego akceptacja przez urząd to warunki niezbędne, by uzyskać dofinansowanie. Ile wynosi? 

Dla budynków jednorodzinnych do 4 tys. zł w przypadku wymiany ogrzewania na gazowe; do 6 tys. zł przy wymianie na pompę ciepła i do 5 tys. zł dla wymienników ciepła, czyli podłączenia do sieci ciepłowniczej. W budynkach wielorodzinnych można otrzymać do 10 tys. zł, a w takich, gdzie mieszkanie wyodrębniono – do 3 tys. zł. Blisko 227 tys. zł wykorzystanych środków oznacza, że do wzięcia jest nadal ponad 300 tys. zł. Nabór wniosków trwa. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News