NewsWOLSZTYN

Trwa rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli. Publikujemy listę placówek, w których są wolne miejsca1 min na czytanie

0

Rekrutacja uzupełniająca odbywa się na tych samych zasadach, co rekrutacja podstawowa. Obowiązują dwa rodzaje kryteriów – te narzucone przez prawo oświatowe i te narzucone przez gminę Wolsztyn. Największe szanse na przyjęcie do placówek mają m.in. dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawne, czy te, które wychowywane są przez jednego rodzica. Znaczenie ma też, czy rodzice dziecka wybiorą placówkę zgodną z obwodem szkoły i to, czy rodzeństwo pociechy uczęszcza już do przedszkola, do którego rodzice chcą posłać kolejne dziecko. Gmina Wolsztyn nie zdecydowała się dotychczas na to, by rodzice przedstawiali w trakcie rekrutacji kartę szczepień dziecka. A takie działania podejmuje w Polsce coraz więcej samorządów. 

W tym roku w przedszkolach na terenie gminy było blisko 450 miejsc. Największym zainteresowaniem cieszyły się placówka nr 5 oraz oddział przedszkolny w szkole podstawowej nr 5. Dlatego otworzono tam dodatkowy oddział, a rodzicom dzieci, które nie dostały się do tej placówki, zaproponowano inne. Po rekrutacji podstawowej zostały 72 miejsca w takich miejscowościach jak Świętno, Obra, Kębłowo, Stary Widzim i Wroniawy. Niewiele miejsc zostało w Wolsztynie. Jest ich zaledwie kilka, w szkole podstawowej nr 1 oraz oddziale filialnym w Tłokach. 

Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są TUTAJ. Termin składania wniosków mija w piątek (29.05.) o godz. 15. Lista zakwalifikowanych dzieci zostanie opublikowana 17 czerwca. Do 24 dnia tego miesiąca rodzice będą musieli potwierdzić, czy podtrzymują swoją decyzję dotyczącą oddania pociechy pod opiekę danej placówki. Ostateczna lista dzieci przyjętych ma być opublikowa 25 czerwca. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News